Obecnie 204 forumowiczów jest online
Obecnie 204 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jakość strony docelowej - strony, czy witryny?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zrobiłem testy totalnie niezoptymalizowanej witryny, na której zrobiłem jedną zoptymalizowaną stronę.

W wybranych reklamach ustawiłem URL strony docelowej na stronę zoptymalizowaną.

Minęło kilka dni. Parametr Wynik jakości strony docelowej dla słowa kluczowego nadal jest bardzo niski, nic się nie zmieniło.

Czy dobrze mi się wydaje, że parametr Jakość strony docelowej nie mierzy jakości strony docelowej, tylko jakość witryny?

Jeśli mam rację, to dokumentacja pomocy Adwords i nazwa parametu wymagają poprawy.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

Być może można byłoby to lepiej sformułować, ale Google raczej daje do zrozumienia, że chodzi także o jakość witryny jako całości:

https://support.google.com/adwords/answer/2404197?hl=pl

________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭

Pomyśl sobie, że Twój user po wejściu na landing będzie chciał jeszcze poczytać więcej na Twojej stronie i wtedy dajesz mu słabsze doświadczenia

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli znowu dokumentacja to jedno, a działanie to drugie.

Jak zagląda tutaj pracownik google to niech zgłosi komu trzeba, że użycie słowa "strona docelowa" powinno być zamienione na "witryna docelowa".