Obecnie 291 forumowiczów jest online
Obecnie 291 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jakiej wielkości reklamy klikały się najlepiej?

Nowicjusz ✭

Witam,

Do kampanii w sieci reklamowej przygotowałem reklamy przez Graficzny automat Google. Wybrałem 5 reklam, Google wybrało sobie jedną z najlepszym CTR.

Widzę teraz, który projekt miał najlepszy CTR i 88% wyświetleń, gdzie mogę sprawdzić które wielkości reklam były najlepiej klikalne?

Pozdrawiam

Konrad

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Jakiej wielkości reklamy klikały się najlepiej?

Najlepszy Współtwórca
Sugeruje zmienić to ustawienie odnośnie tego, że system sam wybrał najlepszą reklamę. Wejdź w ustawienia kampanii i edytuj ustawienia co do wyświetlania reklam.

Sam podejmuj decyzje, które reklamy są najlepsze - biorąc pod uwagę również konwersje.

Co do drugiej części pytania. Wejdź na kartę Sieć reklamowa (będąc na danej kampanii) i wybierz Reklamy - będziesz widział wszystkie reklamy łącznie ze statystykami.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Kampania trwała niecały tydzień, będe pamiętał o tym na przyszłość.

Czy to możliwe że mam nieco inny layout? W Kampanii mam zakładki:
Grupy reklam, Ustawienia, Reklamy, Rozszerzenia reklam, Wymiary, Sieć reklamowa

Przeklikiwałem się przez nie, w zakładce Reklamy mam listę reklam i ich statystyki ale bez podziału na wielkość reklam. W zakładce "Sieć reklamowa" mam możliwości kierowania.

Najlepszy Współtwórca
Ale widzisz te reklamy graficzne w zakładce Reklamy?

Pod samą reklamą prócz nazwy pliku powinieneś widzieć rozmiar typu np. 250x300 itp.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak jak wspomniałem, reklamy były robione przez Graficzny automat Google i każda nazywa się:
Data utworzenia reklamy Układ automatyczny – projekt klasyczny: 09.04.2015
(HTML5)
Dopiero po kliknięciu widzę która to reklama.

Najlepszy Współtwórca
a możesz zrobić screen tego co widzisz? Pod każdą reklamą mam nazwę pliku i rozmiar tej reklamy, gdzie nawet po wejściu w edycję danej reklamy widzę osobno wydzielony element jak Rozmiar reklamy.

Zrób screen całej strony jaką widzisz...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Ja właśnie mam tylko pod reklamą (HTML5). Ale jednak dobrze by było zobaczyć podział na wielkości gdy będę robił reklamy w inny sposób niż automatem googla

adwords_display.png

Wschodząca Gwiazda
Ewidentnie nie pojawiły się w nazwach rozmiary banerówEmotikon: Szczęśliwy Moja propozycja jest taka:

Nie edytuj nazw bo zamiast nazwy edytuje się cała reklama, utworzy jej nowa wersja i skasujesz sobie statystyki.

Dodaj dodatkową kolumnę do widoku o nazwie ETYKIETY. Z podglądu reklamy sprawdź jej wymiar, a następnie utwórz etykietę dla danej reklamy w nazwie wpisując jej wymiar. I tak do każdej z reklam.

Przyda Ci się to jeśli będziesz tworzył jeszcze jakąś kampanie i testował kolejne rozmiary. Nadając etykiety możesz potem wejść na zakładkę Wymiary > wybrać >etykiety > reklamy i pokaże ci się dla wszystkich lub wybranych kampanii zestawienie skuteczności poszczególnych rozmiarów reklam.

Wschodząca Gwiazda
Konrad sprawa jest prosta. Edytujesz reklamę i w podglądzie będzie widoczny rozmiar edytowanej reklamy. Oczywiście nie zapisuje zmian ( klikasz w "Anuluj" ), bo wtedy tracisz historię. Adaśko

Nowicjusz ✭

Patrzyłem w podglądzie reklamy, mam tam komunikat:

Reklama jest teraz elastyczna, co oznacza, że ten format reklamy pasuje do prawie wszystkich boksów reklamowych. Pamiętaj, że nie wszystkie elementy reklamy mogą wyświetlać się w dowolnym rozmiarze.

I mogę podejrzeć jak wyglądają reklamy w różnych wielkościach, tak jak przy ich tworzeniu automatem.

A ja chciałbym zobaczyć której wielkości reklamy klikane były najczęściej.