Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak wg Was prawidłowo dodać reklamę odsłonową z grafikami?

Nowicjusz ✭

Dzień dobry wszystkim zainteresowanym,

Utworzyłem jakiś czas temu swoją pierwszą kampanię odsłonową z przygotowanymi przez grafika banerkami wg wytycznych G. Dodałem jedną grupę reklam którą skierowałem na określone adresy www o tematyce którą mnie interesuje. Następnie utworzyłem w tej grupie reklamę graficzne i dodałem wszystkie banery jednocześnie. Wujek G. utworzył z każdego obrazka osobną reklamę. Ale wszystkie grafiki znajdują się w jednej grupie reklam.

Dla czego tak zrobiłem?

Każda strona i forum na którą skierowałem reklamę, wyświetla reklamy w innym rozmiarze, dla tego zależy mi na tym aby mieć banery w każdym z nich. Czy dobrze zrobiłem umieszczając wszystkie grafiki w jednej grupie reklam?

Czy nie powinienem może ustawić jednej grupy reklam na każda konkretną stronę? Jak Wy byście to zrobili?

Pozdrawiam, 

Tomek

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Jak wg Was prawidłowo dodać reklamę odsłonową z grafikami?

Najlepszy Współtwórca

Po pewnym czasie zobaczysz, który rozmiar najlepiej się spisuje i możesz wtedy utworzyć nową kampanię i grupę reklam i tam umieścić ten rozmiar - co to Ci da? Będziesz mógł dla tego najlepszego rozmiaru ustawić odrębny budżet dzienny.

W obecnym ustawieniu może być tak:

kampania A z budżetem 30 zł / dzień

rozmiar X - bardzo dobrze działa i przynosi konwersje, ale czujesz, że mogło by być lepiej

rozmiar Y - dużo kliknięć, ale zero konwersji, albo bardzo mało - wyklikuje budżet

Reklama Y zabiera sporą część budżetu rozmiarowi X.

Wydzielasz rozmiar X do nowej kampanii.

Kampania A - budżet 10 zł / dzień

rozmiar Y

rozmiar X - wstrzymany

Kampania B - budżet 20 zł / dzień

rozmiar X

Dominik Myślak