Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak optymalizować skutecznie kampanie?

Nowicjusz ✭ ✭

No właśnie. Generalnie prowadzę parę kampanii od paru miesięcy i mam pytanie dotyczące optymalizacji:

1. Generalnie ścieżka jest taka, że tworzę kampanie, grupy reklam odwzorowujące układ strony, reklamy zawierające w URL + w tekście reklamy słowo kluczowe. Przy czym każde słowo kluczowe daję z modyfikatorem, dopasowane do wyrażenia i ścisłe, tak by wyłapać najlepsze dla mnie frazy, zaś te mniej efektywne - wyłączyć. Czy sprawdzając liste "wyszukiwanych słów kluczowych" dodajecie je zawsze do grupy reklam? W jakim dopasowaniu? Czy raczej jak ma dużo kliknięć?
2. Czy jeżeli dodaje owo bardzo rzadkie słowo kluczowe z długim ogonem i mam komunikat "mała ilość wyszukań" to czy jak użytkownik wpisze to się ono pojawi czy ....raczej nie? Komunikat brzmi przecież jasno - 

Użytkownicy rzadko szukają tego hasła, więc nie jest ono odpowiednie do wyświetla. Czy właściwie wtedy warto dodawać takie dobre pod kątem wyniku, ale bardzo rzadkie słowa kluczowe?

3. Jak przebiega u Was proces optymalizacji - rozumiem, że jest to dodawanie wyszukiwanych słów kluczowych których nie ma w danej grupie, optymalizacja stawek oraz ewentualnie nowych reklam i edycja pod kątem zgodności. Czy z takich "głównych" rzeczy to wszystko? Bo odnoszę wrażenie, że umiem wszystko ustawić i potem działać, ale nie ma tego aż tyle. Macie jakiś swój sposób na ten proces optymalizacji?

4. Czy zawsze podciągacie swoje stawki do "pierwszej strony"?
5. Czy mieliście taką sytuację, że słowo w dopasowaniu przybliżonym miało wyniki lepsze niż to w dopasowaniu ściślejszym? Do tej pory mnie uczono, że przybliżone to największe zło, ale patrząc na wyniki wcześniejszych kampanii to zastanawiam się, czy by nie spróbować dodać słów w dopasowaniu przybliżonym... Czy to będzie miało sens?
6. Czy jest sens robienia np. remarketingu dynamicznego, jak dana firma ma w zasadzie 7 "produktów"? W tym przypadku jest to firma wynajmująca biura i ma ona właśnie 7 lokalizacji.
7. Czy jest sens robienia listy remarketingowej dla tych 7 lokalizacji? (zrobiłem tak, że osoba zapisuje sie do listy wtedy, gdy spędziła powyżej 60 sekund na danej stronie). Jak wtedy zrobić tak, by trafić z przekazem do osób które spędziły najwięcej czasu w lokalizacji A? Bo jak np. osoba ta spędzi 60 sekund na A a potem na B? To jaką reklamę remarketingową otrzyma? Macie tutaj bardziej sensowny pomysł by trafić z przekazem dokładnie do osób, które spędziły najwięcej czasu na danej zakładce?

Uff, pytań trochę się zebrało, ale liczę, że jakaś dobra dusza pomoże mi w tych pytaniach Emotikon: Szczęśliwy Z góry dziękuję!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jak optymalizować skutecznie kampanie?

Wschodząca Gwiazda
1. Optymalizacja powinna odbywać się w oparciu o konwersję. Najlepiej połącz sobie AdWords z GA i wyznacz cele dla kampanii ( np. wypełnienie formularza ).
2. Osobiście też dodaj ścisłe, do wyrażenia i z modyfikatorami. Tak bym zostawił.
3. Jeżeli masz "mała ilość wyszukań" to wywal frazę.
4. Zawsze celuj w top 4. Nie będzie żniw, jak będziesz niewidoczny.
5 . Dodawaj frazy, kiedy w ostatnich 7 dniach zostały wyszukane minimum 5 razy.
7. Ja osobiście pomęczył się i zrobił osobny remarketing dla każdej z lokalizacji osobna ( eksponując zaletę danej lokalizacji).

Pozdrawiam
Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭

1. Mam wszystko połączone, ale jak np. celem jest ilość czasu przebywania na witrynie?
3. Czyli słowa z mała liczbą wyszukać również wpływają na wynik jakości?
4. OK Emotikon: Szczęśliwy
7. Adaśko - tak chce wlasnie zrobić. Ale jak stworzyć listy remarketingowe? Na razie mam tak, że ustawiłem sobie w GA grupe odbiorców tak, że zapisuje tylko jak w danej lokalizacji będzie powyżej 30 sekund. A jeżeli osoba wejdzie w 3 lokalizacje i w każdej spędzi 30 sekund? Co mu się wtedy wyświetli? Jest jakaś opcja typu, że wyświetla się tylko ta lokalizacja, na której spędził on najwięcej sekund?

Wschodząca Gwiazda
Piotr,

z lokalizacjami i listami jest też tak, że możesz je wykluczać. Tzn. jeśli chcesz wykorzystać różne przekazy do konkretnych lokalizacji to możesz stworzyć niestandardową listę w której założysz: tylko użytkowników z lokalizacji A i żaden z lokalizacji B. W ten sposób rozróżnisz sobie te grupy.

Może to Ci coś pomoże bo nie do końca zrozumiałam Twoją myśl.

Nowicjusz ✭ ✭

Chodzi o to, że mam stworzone listy w GA pod kątem remarketingu w AdWords:

a) podstrona z produktem / lokalizacją 1 - sesja powyżej 30 sekund

b) podstrona z produktem / lokalizacją 2 - sesja powyżej 30 sekund

c) podstrona z produktem / lokalizacją 3- sesja powyżej 30 sekund

Jak zrobić remarketing tak, by trafić do osoby która spędziła najwięcej czasu np. na podstronie 1? Bo przykładowo ktoś wejdzie 30 sekund na 1, potem na 2 i na 3 to zgodnie z logiką mogą go wtedy śledzić 3 kreacje remarketingowe jak dobrze myślę?

Jest jakiś sposób na regułę w grupie odbiorców przykładowo: osoba, która spędziła najwięcej czasu na podstronie 2?