Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak dokładnie działa strategia bidów: zmaksymalizuj liczbę kliknięć?

Nowicjusz ✭ ✭

Prowadzę kampanię w searchu z budżetem 100 zł dziennie. Zbudowałem jej strukturę w formacie "SKAG-ów" i korzystam z ręcznego bidowania. Ustalam bidy dla całych grup reklam (rzadko dla pojedynczych keywordów bo to i tak SKAG-i). Są takie grupy reklam na których - powiedzmy bardziej mi zależy więc mają wyższe bidy. To "zależy mi" jest niestety słabo kwantyfikowalne. Conv rate i CPA z tych grup są przeciętne ale za to leady są jakościowo najlepsze. Kampania przynosi całkiem zadowalające rezultaty ale oczywiście eksperymentuję dalej ...

Ustawiłem w tej kampanii eksperyment 50%/50% i jedyne co zmieniłem to strategia ustalania stawek z "CPC ustawiany samodzielnie" na "Zmaksymalizuj liczbę kliknięć"+"ulepszone CPC", bez górnego limitu bida.

I teraz moje pytanie: czy rzeczywiście jest tak, jak pokazuje adwords, że stosuje tego samego bida dla wszystkich grup reklam w całej kampanii? Przy wszystkich grupach reklam pokazuje się to samo: "automatyczna: 1,93 zł (rozszerzona)". Eksperyment chodzi już tydzień i co jakiś czas ten automatyczny bid się zmienia na inny. Ale zawsze identyczny dla wszystkich grup reklam.

Spodziewałem się, że AdWords będzie analizował każdego keyworda oddzielnie i ustalał najlepszego bida dla tego keyworda. Wtedy to by była naprawdę automatyzacja tego co starałem się do tej pory robić ręcznie.

Wszechwiedzący ✭

Cześć Grzegorz Emotikon: Szczęśliwy

Z tego, co zauważyłem AdWords nie analizuje każdego keyworda oddzielnie i m.in. z tego powodu strategia "Zmaksymalizuj liczbę kliknięć" jest raczej rzadko zalecana i stosowana przez osoby specjalizujące się w AdWords. To strategia dla tych, którzy chcą raz ustawić i zapomnieć o sprawie.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

No właśnie dlatego raczej z niej zrezygnuję, chociaż muszę przyznać, że wersja eksperymentalna po ponad tygodniu ma statystycznie istotnie niższy CPC, więcej klików, więcej wyświetleń w tym samym budżecie. Ale chyba po prostu przeniosę na większość grup CPC które ustalił automat i będę w tym dalej dłubał ręcznie.