Obecnie 113 forumowiczów jest online
Obecnie 113 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Inne wyszukiwane hasła

Nowicjusz ✭

Czołem,

Jeśli problem był już omawiany, nie udało mi się znaleźć odpowiedniego tematu.

Jak zapewne wielu z was borykam się z niedostatecznymi informacjami,które można wyciągnąć z panelu, dokładnie z raportu wyszukiwanych haseł; a jeszcze dokładniej z "Inne wyszukiwane hasła".

W każdej kampanii liczba haseł, których nie można podejrzeć (i wykluczyć), jest przytłaczająca w stosunku do tego, co widać. Cóż z tego, że w widocznych zapytaniach mam klikalność ok 8%, przy 140 wyświetleniach, skoro nie mam dostępu do ponad 3k, które wygenerowały dwa kliknięcia i klikalność na poziomie 0,12%.

Czy macie jakieś sprawdzone metody, jak sobie radzić z tym problemem?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Inne wyszukiwane hasła

Wschodząca Gwiazda
Łukasz sprawdzona metoda, to stosowanie różnych dopasowań słów kluczowych i mierzenie konwersji ( mierzenie ROI ). Jeżeli np. dopasowanie przybliżone generuje ci dochody to warto dalej inwestować w nie, a jeśli nie to ogranicz wyświetlanie. Czasem unikatowa fraza, która by nie przyszła nam do głowy, a złapaliśmy ją dzięki dopasowaniu przybliżonym czy do wyrażenia, może przynieść Ci niezłe dochody. Najczęściej sprawdza to się w niszowych i specjalistycznych branżach. Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Jeśli frazy generują bardzo dużą liczbę wyświetleń, a nie ma z nich kliknięć to znaczy, że musisz je doprecyzować i zamiast fraz w dopasowaniu przybliżonym zastosować dopasowanie do wyrażenia lub przynajmniej dodać modyfikator dopasowania "+" przed każdą frazą. To ograniczy zasięg i spowoduje, że reklamy będą się wyświetlać dla trafniejszych fraz.

Można reklamować się szeroko stosując dopasowanie przybliżone i wykluczać, a może też reklamować się bardziej precyzyjnie i mieć większą kontrolę nad tym dla jakich zapytań wyświetlają się reklamy.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭
Adam i Tomek napisali już o przechodzeniu z dopasowania przybliżonego na dopasowanie do wyrażenia i ścisłe (np. ja zaczynam od fraz w dopasowaniu przybliżonym, a później wychwytuję wartościowe frazy i ustawiam dla nich drugą kampanię w dopasowaniu ścisłym z wyższymi stawkami, jeśli frazy te dają dobre wyniki/konwersje).

Drugą sprawą przy kampanii ze słowami w dopasowaniu przybliżonym jest sposób wykluczania. Obawiam się, że wykluczasz w dopasowaniu ścisłym, czyli masz w słowach wykluczających np. [używane słowo kluczowe] podczas, gdy wystarczy wykluczyć samo słowo używane (dopasowanie przybliżone) i od razu eliminujesz znacznie więcej fraz z "przytłaczającej liczby" fraz generujących Ci tylko wyświetlenia.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Nie stosuję dopasowania przybliżonego, zazwyczaj + lub ".." Dodam, że nie jestem początkującym, gdyż pracuję jako specjalista SEM. Problem który opisałem, nie dał rady rozwiązać support telefoniczny, dlatego tu napisałem.
Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany; nie mam problemu z klikalnością czy wykluczeniami, tylko nie mogę się dowiedzieć, co jeszcze można wykluczyć, bo w panelu widzę np tylko 10% wszystkich zapytań, które spowodowały wyświetlenia reklamy

8410762.png

Jak widzicie "inne wyszukiwane hasła" to prawie 90% zapytań, których nie mogę dodać/wykluczyć. Wygenerowały też 1/3 ruchu, którego nie jestem w stanie zbadać

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli chodzi o ruch wygenerowany przez hasła, których nie widzisz w panelu AdWords to są one dostępne w raportach wyszukiwanych haseł w Google Analytics.Piszę o tych frazach, które miały co najmniej jedno kliknięcie.

Natomiast niestety nie dowiesz się jakie frazy generują wyświetlenia Twoich reklam dopóki nie będą miały one kliknięć.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie dla fraz w Twoich kampaniach jakie frazy internauci mogą wpisywać korzystając z narzędzia ubersugest: http://ubersuggest.org/
Na podstawie tych sugestii możesz próbować wykluczać niepotrzebne frazy.

Ogólnie jeśli frazy nie generują kliknięć to albo reklamy mają zbyt odległe pozycje, albo są mało interesujące pod kątem wyszukiwanej frazy.
Masz więc trzy opcje:
1. poprawienie widoczności reklam poprzez zwiększenie stawki
2. poprawienie samych reklam by lepiej pasowały do słów kluczowych
3. całkowita rezygnacja z dopasowania przybliżonego po uwzględnieniu w innych dopasowaniach potencjalnie wartościowych fraz z raportu wyszukiwanych haseł w Analytics.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭
Łukasz: Tak jak już to opisał Tomek, nie dasz rady zobaczyć tych fraz, bo Google nie udostępnia takich danych w całości, a tylko wybrany fragment. Ponieważ nie odniosłeś się do mojej uwagi na temat sposobu wykluczania, powtórzę, że sposób ten jest ważny nie tylko w przypadku dopasowania przybliżonego, ale również dla stosowania dopasowania do wyrażenia oraz modyfikatora. Wychwytując dzień po dniu z widocznej listy fraz słowa kierujące Twoje frazy w niewłaściwym kierunku (frazy wpisywane przez osoby spoza grupy docelowej) na pewno wyraźnie zredukujesz ilość niewłaściwych haseł - a jeśli w ukrytej części listy pozostanie Ci tylko jakaś część haseł z długiego ogona to nie powinno to już być wielkim problemem, bo Twoje reklamy i tak będą się na nie wyświetlać właściwym osobom.

Ważne jest to, że każdego dnia będzie udostępniany inny "fragment listy słów", więc dziś warto sprawdzać również dane za wcześniejsze okresy - najprawdopodobniej przy tej ilości danych zobaczysz tam jakieś słowa, których nie miałeś okazji zobaczyć sprawdzając wczoraj.

Spróbuj również zastosować sugestie Tomka (szukanie niewłaściwych słów przez ubersuggest, podnoszenie pozycji reklamy, poprawianie treści reklam).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński