Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google ignoruje kompletnie ustawienia kategorii kontrowersyjnych

Nowicjusz ✭

Spotkanie z wróżką, cud-diety odchudzające - oto co proponuje Google mopim użytkownikom pomimo, że wyłączyłem te tematy w zakładce "Kategorie kontrowersyjne", zaś Google - jak rozumiem - zobowiązuje się w takiej sytuacji do respektowania tych ustawień. Pytanie jest tylko jedno - kto jest w tym wypadku oszustem? Czy to Google oszukuje mnie, ignorując zasady naszego porozumienia, czy też ktoś (reklamodawca) oszukuje Google, zaś Google jest kompletnie nieprzygotowane do radzenia sobie z tak ewidentynymi naduzyciami, rujnującymi wizerunek wydawcy wobec własnych użytkowników oraz reklamodawców?

Załamka...

Dot.: Google ignoruje kompletnie ustawienia kategorii kontrowersyjnych

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Pytanie dotyczy AdSense, tutaj zajmujemy się AdWords i raczej ciężko będzie pomóc. Proszę zadać pytanie na forum AdSense.

Jeżeli wykluczanie kategorii nie działa prawidłowo pozostaje dodawać niechciane adresy URL do wykluczeń. Może Pan też odhaczyć wszystkie trzy punkty w kategorii "Reklamy oparte na użytkownikach" i spróbować wejść na stronę z przeglądarki w trybie prywatnym/incognito lub wyczyścić pliki cookie.

Proszę napisać czy pomogło.

adsense.jpg

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

gdyby udało się zrobić zrzut ekranu takiej reklamy lub skopiować link reklamy, to było by to bardzo pomocne. Zasady AdWords zabraniają reklamowania produktów lub usług, które mogą naruszczać bezpieczeństwo użytkowników poprzez tzw. mylące twierdzenia. Znając trochę więcej szczegółów moglibyśmy sprawdzić te strony/reklamy. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

Nowicjusz ✭
Przepraszam - kliknąłem po prostu w link "Społeczność" zaproponowany przez Google po wysłaniu skargi na niewłaściwą treść reklamy - sądziłem że to będzie właściwe miejsce aby poruszyć ten temat. Wszystkie trzy punkty są u mnie od zawsze zablokowane. Dodawania niechcianych adresów URL działa-łoby gdyby nie fakt, że wyczerpałem już całą pulę 500 adresów. A wyczerpałem z powodu fatalnego dopasowanie treści reklam graficznych do tematyki strony...

Nowicjusz ✭
Wysyłałem nieraz zrzuty ekranu w ramach skargi na niewłaściwe dopasowanie reklamy, zrobiłem to i tym razem. Co do kopiowania linków z reklam flash to nie mam pojęcia jak to zrobić. Nic te moje zgłoszenia nie dają. Mam wrażenie, że w wypadku dużych reklamodawców i dużych kampanii (gry online itp.) Google ignoruje ustalenia z wydawcami bo też nie ma się czym przejmować - jeśli ja padnę z powodu utraty zaufania moich reklamodawców, na moje miejsce przyjdzie 2 innych. Z punktu widzenia Google taka gospodarka rabunkowa wydaje się całkiem racjonalna. Nie umiem sobie inaczej wytłumaczyć tak rażącej bezradności Google wobec tego typu nadużyć. Dziś moi goście byli właśnie raczeni propozycjami udziału w grach online...