Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Frazy z geolokalizacją w oobnej kampanii(?)

Student ✭ ✭ ✭

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o jego kampanii (prowadzi doradztwo biznesowe) i prowadzi ją w taki sposób, że zwykłe słowa kluczowe ma w kampanii kierowanej na Kraków a te same słowa z dodaną lokalizacją Kraków w osobnej kampanii kierowanej na Polskę. Co wnosi takie rozwiązanie? Czy byłaby róznica gdyby zwyczajnie dodał slowa z geolokalizacją w jednej kampanii w osobnych grupach reklam?
Dodam tylko, że budżety ma dość ograniczone (kilka zł dziennie).

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
marca 2016

Dot.: Frazy z geolokalizacją w oobnej kampanii(?)

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli miałby jedną kampanię z kierowaniem na Kraków i domyślną opcją lokalizacji ustawioną na "Kieruj na: Osoby, które znajdują się w mojej wybranej lokalizacji, szukają jej lub są nią zainteresowane" to nie będzie różnicy, bo w przypadku osób z całego kraju wpisujących słowa ze zwrotem "Kraków" zadziała lokalizacja zainteresowania.
Czyli mimo, iż nie są w Krakowie, Google uzna, że są zainteresowani Krakowem, ze względu na słowo Kraków w wyszukiwanym wyrażeniu i wyświetli im reklamy.

Natomiast na miejscu Twojego znajomego utworzyłbym jeszcze listę wykluczającą z nazwami wszystkich pozostałych miast. Bo jeśli ma w kampanii słowa w dopasowaniu do wyrażenia - np. "doradztwo biznesowe" i ktoś będący w Krakowie wpisze wyrażenie "Doradztwo biznesowe Warszawa" to reklamy mu się też pokazują.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli miałby jedną kampanię z kierowaniem na Kraków i domyślną opcją lokalizacji ustawioną na "Kieruj na: Osoby, które znajdują się w mojej wybranej lokalizacji, szukają jej lub są nią zainteresowane" to nie będzie różnicy, bo w przypadku osób z całego kraju wpisujących słowa ze zwrotem "Kraków" zadziała lokalizacja zainteresowania.
Czyli mimo, iż nie są w Krakowie, Google uzna, że są zainteresowani Krakowem, ze względu na słowo Kraków w wyszukiwanym wyrażeniu i wyświetli im reklamy.

Natomiast na miejscu Twojego znajomego utworzyłbym jeszcze listę wykluczającą z nazwami wszystkich pozostałych miast. Bo jeśli ma w kampanii słowa w dopasowaniu do wyrażenia - np. "doradztwo biznesowe" i ktoś będący w Krakowie wpisze wyrażenie "Doradztwo biznesowe Warszawa" to reklamy mu się też pokazują.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Innymi słowy takie rozwiązanie jest troche bez sensu, tak? W takim wypadku te kampanie będa ze sobą konkurować? Czy w takim razie opłaca sie tworzyć grupy reklam ze slowami z geolokalizacją czy wystarczą samesłowa bez tego?
Co do listy wyklucoznych miast to jest jakiś dobry sposób na dodawanie miast zbiorczo czytrzeba to robić ręcznie w kierowaniu reklam?

Wschodząca Gwiazda
Dodawanie słów z lokalizacją nie jest bez sensu - jest jak najbardziej wskazane, ze względu na możliwość ustawienia osobnych stawek.
My dla małych lokalnych reklamodawców robimy właśnie tak, że w kampanii są są grupy ze słowami z lokalizacją i bez.
Słowa z lokalizacją w kampaniach dla firm lokalnych zawsze mają wyższą skuteczność (lepszy CTR, więcej konwersji) dlatego warto je wydzielić i dawać im osobne stawki.

A co do wykluczeń, to ja korzystam z list wykluczających słów kluczowych kampanii w udostępnionych zasobach i tam wprowadzam wszystkie miejscowości w różnych odmianach i z literówkami. W sieci są do znalezienia gotowe listy Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Nie chodziło o lowa z geolokalizacją tylko rozdzielanie ich na osobną kampanię Emotikon: Szczęśliwy Chodzi mi tutaj ogolnie jak uzasadnić argument ustawienia tych grup reklam ze slowami z geolokalizacją w tej samej kampanii zamiast w 2 osobnych z róznym kierowaniem. Ja własnie widze to tak, żeby zrobic jedną kampanię z kierowaniem na Kraków (osoby zainteresowane i znajdujące się w niej) i w tej kampanii dać grupy reklam ze slowami z geolokalizacją.

Teraz wygląda to mniej więcej tak

Kampania Krakow
grupa1
grupa2
grupa3

kampania polska
grupa krakow
grupa krakow
grupa krakow

Gdzie wkampanii krakow są slowa np doradzca finansowy, biuro doradztwa finansowego itd. a w kampanii polska doradzca finansowy krakow,biuro doradzctwa finansowego krakow.

Student ✭ ✭ ✭
A czy mógłbym Cię prosić o link do takiej listy z odmianami i literówkami? jedyne co znalazłem to gotowe listy z normalnymi nazwami.

Wschodząca Gwiazda
Tak jak odpisałem wcześniej - oba rozwiązania będą działać tak samo w tym przypadku.

Znam powód, dla którego można by trzymać osobne kampanie - i jest nim oddzielny budżet lub inne ustawienia, które można kontrolować tylko na poziomie kampanii.
Jednak ze względu na niskie budżety w tym konkretnym przypadku wydaje się to nie uzasadnione - ale zawsze można stworzyć budżet współdzielony.

Ale nie jestem w stanie podać Ci żadnego argumentu za tym, by łączyć te kampanie w jedną, bo oba rozwiązania będą działać według mnie tak samo.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
https://goo.gl/u9j4io
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Dziękuję Emotikon: Szczęśliwy Teraz już wszystko jasne. Jeszcze tylko jedno pytanie - czy te wykluczania miast lepiej dodawać w dopasowaniu przybliżonym czy do wyrażenia?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ja mam przybliżone. Chyba nie robi to wielkiej różnicy w tym przypadku.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Dokładnie,z moich obserwacji wynika własnie, że w wypadku wykluczeń dopasowanie przybliżone praktycznie pokrywa się z do wyrażenia