Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Doświadczenie strony docelowej a strona

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, 

Prowadzę działalność gospodarczą. Zacząłem reklamować się w AdWordsi mam problem z wyciągnięciem wyników jakości na wyższy poziom. 

Największy problem mam z "Doświadczenie strony docelowej"

Spełniam wszystkie zasady by  wynik nie był poniżej średniej a mimo wszystko cały czas jest. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. 

-> Strona działa szybko 

-> Materiał jest dobrej jakości 

-> Słowa kluczowe są na stronie

-> Strona jest prosta w nawigacji 

-> Niektóre słowa kluczowe są w url. 

Nie wiem co jeszcze powinienem zrobić by było lepiej. Nasza Strona PageSpeed Insights wyciąga 89pkt/100 i 70/100 dla komórek. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić by zmienić ocenę. Strona nie jest żadnym szablonem tylko autorską stroną, bardzo dobrej jakości.

Co mogę jeszcze zrobić by wynik się podniósł.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Doświadczenie strony docelowej a strona

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Teoretycznie sam sobie odpowiedziałeś. Zrobiłeś testy i nie osiągnąłeś pełnej punktacji, więc jest co poprawiać. Po za tym jest wiele czynników wpływających na doświadczenie, np. łatwość w nawigacji, dostęp do informacji o firmie itp. Czy jest ok ? My tego nie sprawdzimy, bo nie podałeś nam adresu strony WWW. Ty uważasz, że jest ok, ale to twoja subiektywna ocena, bo znasz swoją stronę jak własną kieszeń. Adaśko

Nowicjusz ✭

Ok.

Gwarantuje,że w internecie ciężko znaleźć takie strony jak mojej firmy.

Strona www.houseofads.pl

Proszę sprawdzić czy coś jest pominięte.

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

przejrzałem pobieżnie stronę. Nie wiem na co konkretnie się reklamujesz w AdWords, ale tak ogólnikowo mogę napisać, że:
- na stronie nie ma nigdzie pełnych danych firmowych, a z tego co się orientuje prawo nakłada chyba taki obowiązek na przedsiębiorców,
- brak informacji o wykorzystaniu plików cookie (znów wymagania prawne),
- brak polityki prywatności.

Jeśli chodzi o samą ofertę to kliknąłem sobie na ofertę>strony www i wydaje mi się, że brakuje tam konkretów. Jest tam dość długi tekst z samymi ogólnikami, którego i tak pewnie nikt nie czyta.
Brak nagłówków, wyróżnień, czegokolwiek - powoduje, że nie ma na czym "zaczepić oka".
Wypisywanie na pierwszym miejscu technologii, które dla przeciętnego Kowalskiego kompletnie nic nie znaczą też mija się z celem.
Zachęta do działania w postaci tekstu na samym końcu "Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, skontaktuj się z nami!" napisanego tą samą wielkością czcionki i kolorem pewnie ma kiepski efekt.
Zastanów się, co może interesować Twoich potencjalnych klientów - myślę, że w większości przypadków będzie to portfolio, ceny i ewentualnie lista klientów/referencje. Wiem, że strony WWW to nie gotowy produkt, dla którego można podać konkretną cenę, bo zależy ona od wymagań. Ale może możesz podać cenę od - dla danego typu stron, stworzyć jakieś pakiety cenowe, itp.
Tego na stronie nie ma wcale. Nie ma cen, nie ma promocji, nie ma nic, co mogło by przykuć uwagę klienta.
Oceny wg. testów PageSpeed Insights przydają się do optymalizacji szybkości działania strony i to dobrze, że Twoja strona ma pod tym względem dobre wyniki.
Niemniej jednak szybkość działania to za mało, żeby mieć wysoki wynik jakości.
Sprawdź w Google Analytics jak zachowują się internauci na Twojej stronie, jak już na nią trafią. Czy spędzają dużo czasu na stronie, czy przeglądają wiele stron, wysyłają formularz kontaktowy lub piszą maile? Jeśli ich wizyta kończy się zaraz po wejściu lub mimo przeklikania kilku stron nie kontaktują się z Tobą oznacza to, że musisz poprawić atrakcyjność oferty.
Żywi ludzie to nie roboty oceniający prędkość działania strony i sprawdzający, czy w tekście są słowa kluczowe.
Skup się na optymalizacji strony pod kątem jej atrakcyjności dla potencjalnego klienta. Wysoki wynik jakości to sprawa ważna, ale nie najważniejsza.
Sprawdź strony konkurencji, które reklamują się na te same frazy co Ty. Może podpatrzysz u nich coś ciekawego, co warto zastosować na swojej stronie.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Jeśli chodzi o dane firmy to są one dostępne. Na samym dole strony.
Aktualnie reklamujmy tylko strony www.
Potem będziemy reklamować każdy kolejny kafelek.

Wschodząca Gwiazda
Pisząc o "pełnych danych firmowych" miałem na myśli pełne dane firmowe Emotikon: Szczęśliwy A nie sam adres.
Poza tym miejsce umieszczenia danych w stopce, nieklikalny adres email to też są rzeczy, które mogą mieć wpływ na gorszy odbiór strony przez użytkowników.
Zazwyczaj ludzie oczekują znalezienie danych kontaktowych w zakładce kontakt na stronie. Otwierając Twoją stronę na urządzeniu o mniejszej rozdzielczości trzeba scrollować ekran, żeby zobaczyć te dane. Według mojej opinii naprawdę jest nad czym pracować, a skoro zajmujecie się tworzeniem stron, to zmiany na stronie nie powinny stanowić żadnego problemu więc zachęcam po prostu podpatrywać konkurencję, ulepszać użyteczność pod kątem potencjalnych klientów i eksperymentować.
Tomasz Ciepłucha