Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dopasowanie słów wykluczających

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam.
Podczas optymalizacji kampanii doszedłem do wniosku, że dopasowania słów kluczowych nie są adekwatne do dopasowań wykluczających słów kluczowych i mimo wykluczeń niektórych słów, pojawiają się one w "wyszukiwanych hasłach" w odmienionej wersji. Stąd pojawia się moje pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy dopasowaniem ścisłym, a dopasowaniem do wyrażenia w przypadku słów wykluczających?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Dopasowanie słów wykluczających

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Poprawiona odpowiedź :  Jacek w przypadku wykluczeń dopasowanie ścisłe, powoduje, że twoja reklama nie wyświetli się wyłącznie na konkretne słowo. Np. -[dom] - to twoja reklama nie wyświetli się na słowo "dom". Jak dodasz w przybliżeniu -"dom", to Twoja reklama nie wyświetli się na takie frazy jak "dom", "drewniany dom", "ładny dom" itp.  Dobrze zauważyłeś, że w przypadku wykluczeń "twoje reklamy będą nadal wyświetlane dla odmian haseł wybranych przez Ciebie jako wykluczające słowa kluczowe" -  więcej na  https://support.google.com/adwords/answer/2453972?hl=pl. Adaśko