Obecnie 74 forumowiczów jest online
Obecnie 74 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dlaczego po wpisaniu mojej nazwy firmy "Studio Ogika" są złe wyniki

Nowicjusz ✭

Witam,

Po wpisaniu w google nazwy mojej firmy, czyli: Studio Ogika wyświetlają się wyniki innej firmy która nazywa się Studio Logika ? Jest to błedne interpretowanie wyszukiwarki w jaki sposób ja moge coś poprawić aby tak nie było lub proszę o poprawienie tego błędu z waszej strony.

Pozdrawiam,

Kacper Ogiński

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: ogien88
września 2015

Dot.: Dlaczego po wpisaniu mojej nazwy firmy "Studio Ogika"

Nowicjusz ✭

troszkę trzeba wypozycjonować i już Emotikon: Szczęśliwy

Sama tak zrobiłam dla pewnej osoby i poszło ładnie, po wpisaniu okreslonych fraz ludzie trafiali na konkretną stronkę

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭
szuka poprawnie domyślnie szuka studio logika
http://prntscr.com/v8lzg

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

U mnie http://img593.imageshack.us/img593/6650/ogika.jpg

To taki przykład, kiedy Google uszczęśliwia na siłę. Po prostu fraza "logika" jest popularniejsza od "ogika" i Google interpretuje "studio ogika" jako błąd.

Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Otóż nie wyświetla poprawnie, a na dowód tego przesyłam link poniżej.

http://ogien.nazwa.pl/portfolio/studio_ogika/printscrean1.jpg

Tak jak kolega wyżej wyszukiwarka chce użytkownika pokierować na swój sposób, zamiast istotne słowa poprawnie rozgraniczać. Każda osoba którą proszę o znalezienie mojej strony w Internecie napotyka się na ten sam problem co staje się irytujące.. to tak jakby moja firma w ogóle nie była widoczna w wyszukiwarce mimo, że wpisuje się poprawne hasło i mimo tego że my wiemy jak zrobić lub w co kliknąć by się te wyniki wyświetlały. Lecz po to są wyszukiwarki by takie hasła pokazywały się przeciętnym użytkownikom którzy na pierwszy rzut oka będą widzieć wyniki dla hasła poprawnego czyli Studio Ogika a nie Studio Logika

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Niestety Google informuje, że funkcja jest zautomatyzowana i nie ma czegoś takiego jak prosty formularz ze zgłaszaniem błędów.

Tutaj jest ciekawy wpis na ten temat. Skoro zajmuje się Pan też pozycjonowaniem, czymś co być może mogłoby pomóc jest linkowanie do strony studio.ogika.pl po anchor tekście "studio ogika".

Algorytm na pewno zwraca też uwagę na klikanie "Zamiast tego wyszukaj studio ogika" przy wyszukiwaniu, więc trzeba to robić za każdym razem aby zasygnalizować, że to nie błąd.

Student ✭ ✭ ✭

Witaj,

to co możesz zrobić, to uruchomić kampanię brandową w Google AdWords na słowa kluczowe "studio logika" oraz "studio ogika". Dzięki temu złapiesz ruch osób, które szukają Twojej firmy. Dodatkowo, słowa kluczowe brandowe są zwykle dużo tańsze niż zwykłe słowa kluczowe.

Podane rozwiązanie nie zmieni wyników organicznych, pozwoli natomiast na adaptację do panujących warunków i algorytmów GoogleEmotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam, Olek

Student ✭ ✭ ✭
Niewiele można zrobić poza tym, co już zostało napisane w tym temacie.

Kampania brandowa w AdWords to całkiem niezły pomysł, kliknięcia nie powinny być drogie, a dzięki temu klienci będą trafiać na stronę.

Warto też wyszukiwać "studio ogika" i klikać "Zamiast tego wyszukaj studio ogika".
Fraza ta jest stosunkowo rzadko wyszukiwana i dlatego jest traktowana jako błąd.

Najlepszy Współtwórca

Bardzo dziwi mnie fakt, że w ofercie macie pozycjonowanie stron, czyli teoretycznie powinniście wiedzieć jak sobie z tym poradzić.

Krzysztof już podpowiedział odnośnie budowania linków itp. Czy więcej będzie linków do Waszej strony jako studio ogika, dodatkowo sami Wasi Klienci zaczną rozpoznawać Waszą markę to będzie więcej wyszukiwań frazy studio ogika. Jedno ciągnie drugie i w ten sposób fraza studio ogika powinna mieć własne wyniki.

Tym bardziej, że właśnie sprawdziłem ilość linków do Waszej strony (jeśli to faktycznie o niej piszemy w tym wątku) i nie wyłapuje linków - zacznijcie linkować w odpowiedni sposób.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: ogien88
września 2015

Nowicjusz ✭

troszkę trzeba wypozycjonować i już Emotikon: Szczęśliwy

Sama tak zrobiłam dla pewnej osoby i poszło ładnie, po wpisaniu okreslonych fraz ludzie trafiali na konkretną stronkę