Obecnie 137 forumowiczów jest online
Obecnie 137 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy warto dodawać {keyword:_nazwa} w wyświetlanym URL?

Student ✭ ✭ ✭

Czy warto dodawać narzędzie wstawiania słów kluczowych {keyword:_nazwa} w wyświetlanym adresie strony?

Przykładowo www.strona.pl/{keyword:strona}

Czy użytkownicy często kopiują ten link, przez co wchodzą na błędną podstronę? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Czy warto dodawać {keyword:_nazwa} w wyświetlanym URL?

Najlepszy Współtwórca

Nie uzywałbym tu KIT`a ponieważ sprawdzi się jedynie przy jednowyrazowych frazach, czyli bardzo ogólnych. Przy frazach dwuwyracowych i więcej google odrzuci reklamę bo będziesz miał przerwę w linku.

Co do wrzucania w adres wyświetlany słów kluczowych to bardzo często to stosuję. Jest to dodatkowe miejsce na wrzucenie słowa kluczowego - warto zadbać o przekierowanie z tak utworzonej nazwy podstrony, żeby właśnie ograniczyć 404 jeśli ktoś skopiuje adres.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Przerwa w linku przy dwuwyrazowych frazach? z tego co zauważyłem, przerwa zastępowana jest znakiem + np www.strona.pl/strona+cennik.

Najlepszy Współtwórca
szczerze Ci odpowiem, że nie używam zbyt często KIT`a i nie wiem jak google łączy w adresie wyświetlanym dwie frazy i czy je w ogóle łączy.

po prostu wolę zawsze tak skonstruować kampanię by uniknąć konieczności korzystania z KIT`a. Przy tysiącach słów jest to zrozumiałe...

Z ciekawości... testowałeś KIT`a w adresie wyświetlanym? Faktycznie połączył dwie frazy?
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

No niestety jestem zmuszony do korzystania z tego narzędzia, gdyż mam kilkaset fraz w kampanii.

Tak, jestem właśnie w fazie testów. Łączy frazy bez problemu:

jjpg.jpg

Najlepszy Współtwórca
Chciałeś napisać, że masz tylko kilkaset frazEmotikon: Szczęśliwy na pewno da się to posegregować i pogrupować.

Albo inaczej. Dla fraz ważnych pogrupuj lepiej kampanię, a dla tych mniej ważnych stosuj KIT`a.

dzięki za informacje odnośnie wyświetlanego - do zapamiętania
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭

Osobiście wziąłbym jeszcze pod uwagę wynik jakości przy stosowaniu keyword'ów

https://support.google.com/adwords/answer/2454010?hl=pl 

Jak określamy Wynik Jakości

...

• Historyczny CTR wyświetlanego adresu URL: ile kliknięć wygenerował Twój wyświetlany adres URL

...

Student ✭ ✭ ✭
Frazy są już maksymalnie pogrupowane i nie ma możliwości zrobienia tego inaczej, ale dzięki za sugestię Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Masz na myśli, że wynik jakości będzie przez to niższy? Według poradnika na blogu Modrzewskiego, zabieg ten zwiększa Wynik Jakości.

http://www.marketinglab.pl/jak-zwiekszyc-wynik-jakosci-w-google-adwords/

Najlepszy Współtwórca
Na KIT na pewno trzeba uważać... bo błędnie dodane do grupy frazy mogą zrobić niezły bajzel w reklamie. Dodatkowo na pewno nie zawsze wpływa to pozytywnie na wynik jakości.

Patryk zwróć uwagę kiedy był napisany ten artykuł Przemka. Od tamtej pory sporo się zmieniło w adwordsie i wiele innych czynników wpływa na poprawę wyniku jakości.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki wielkie za rady. Będę z tym działał jutro Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭
Tak jak pisze Pogotowie artykuł Przemka jest z 2009r.
Poza tym Przemek pisze o wstawieniu w wyświetlany URL slowa_kluczowego a Ty piszesz o wstawieniu {keyword:...} i może się okazać, że to dwie całkiem inne rzeczy Emotikon: Szczęśliwy i wynik jakości raczej będzie lepszy dla słowa ustawionego ręcznie

Student ✭ ✭ ✭
KIT nie jest brany pod uwagę przy obliczaniu wyniku jakości.

np. jeśli ma się KIT w nagłówku to cały nagłówek nie jest w ogóle brany pod uwagę do wyniku jakości.
Co prawda z KITem ma się zazwyczaj wyższy ctr, więc to się równoważy.
Najlepiej przetestować sobie na własnym koncie co bardziej się opłaca, używanie KIT czy nie.

Najlepszy Współtwórca
Ale dlatego ma się wyższy CTR bo w nagłówku, czy też w tekście występuje słowo kluczowe. A o to można zadbać po prostu tworząc odpowiednio grupy reklam.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
Wolę podzielić dobrze kampanię i dać w nagłówku dopasowany do słowa kluczowego tekst. CTR będzie jak przy KIT a do wyniku jakości pójdzie słowo kluczowe z nagłówka. Wymaga to oczywiście trochę więcej pracy, ale myślę, że się opłaca.