Obecnie 154 forumowiczów jest online
Obecnie 154 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy częstotliwość zmian reklam ma znaczenie?

Nowicjusz ✭ ✭

Pytanie czy częste zmiany reklam są szkodliwe? 

Chodzi mi o ciągłe zmiany wynikające z akcji promocyjnych?

Czy pod tym kątem słuszne są założenia o ich optymalizacji pod kątem kliknięć? 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Czy częstotliwość zmian reklam ma znaczenie?

Najlepszy Współtwórca
Każde zmiany mogą być szkodliwe... co jeszcze masz na myśli pisząc często? Częste to parę razy na dzień.

Czym częściej tym gorzej. Taka reklama musi uzyskać ranking i czasem nie ma na to czasu przez co całe konto może cierpieć.

Z drugiej strony masz pewne założenia, które jeśli przynoszą Wam wymierne korzyści to nie patrzyłbym na te zmiany promocyjne.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Jakiś chwilowy negatywny wpływ może się zdarzyć(nowa reklama nie ma swojej historii), ale nie wyobrażam sobie nie zmieniać treści jeżeli mam nowe akcje promocyjne, które z reguły mają lepsze ctr-y niż niepromocyjne teksty.
Jeżeli jest rozsądnie przeprowadzana to jak najbardziej optymalizacja sie przydaje.

Wschodząca Gwiazda

Dołączę się do wątku odpowiadając na ostatnie pytanie dot. optymalizacji pod kątem kliknięć.
Jeśli celem kampanii jest pozyskiwanie jak największej ilości kliknięć to optymalizacja pod kątem kliknięć jest ok, ale zazwyczaj kampanie mają inne cele niż tylko i wyłącznie kliknięcia.
A tak jak wspomniał @maciekef teksty reklamowe nawiązujące do aktualnych promocji i reklamy prowadzące w odpowiednie miejsca z tymi promocjami zazwyczaj będą miały większą skuteczność i to nie tylko pod względem lepszych CTR'ów, ale ogólnie realizacji celów.

Tomasz Ciepłucha