Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ciągłe wyświetlanie reklamy na dole strony

Magister ✭

Witam
Mam problem dlaczego moja reklama jest cały czas wyświetlana poniżej wyników organicznych, (na dole strony) pomimo iż ustawiłem odpowiednia kwotę za kliknięcie i budżet, średnia pozycja podobno 3,

zwykle na górze wyświetlają się 3 reklamy a u mnie akurat w tym przypadku wyświetlają się 2 reklamy na górze i moja 3 na dole.

o co chodzi ??

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

Dot.: Ciągłe wyświetlanie reklamy na dole strony

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Krzysztof Tosik odpowiedział:

Google poinformowało o wprowadzeniu emisji również pod wynikami wyszukiwania w października 2011.

Reklamy, które dotąd były emitowane obok naturalnych wyników wyszukiwania, obecnie mogą być również emitowane pod nimi. Tłumaczenie Google mówi o optymalizacji stron wyszukiwania w taki sposób by były one jak najlepsze dla użytkowników. Chodzi o optymalizację zarówno ich wyglądu, jak i emisji reklam w różny-zmieniający się sposób.

Wg Google reklama emitowana pod wynikami wyszukiwania dopasowana jest do zachowań użytkowników przewijających stronę od góry do dołu. Czyli mimo, ze pozycja na samym dole wydaje się niezbyt atrakcyjna to wygląda na to, że jednak bardziej zwraca uwagę niż reklamy boczne.

Jeżeli chciałbyś porównać emisję swoich reklam ponad wynikami wyszukiwania z innymi miejscami na stronie wyszukiwania użyj segmentu "U góry lub inne"