Obecnie 369 forumowiczów jest online
Obecnie 369 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Bardzo niski wynik jakości strony docelowej po starcie kampanii

Student ✭ ✭ ✭

Wiem że temat wałkowany był wielokrotnie na forum, ale każda z tych spraw to indywidualny przypadek.

Mam sytuację gdzie jednej z moich strony (telekrowa.pl) od razu po uruchomieniu kamapnii AdWords, dostaję wyniki jakości na poziomie 3/10 4/10, przez co koszty kampanii drastycznie wzrastają. Po pewnym czasie wyniki tylko malały do poziomu krytycznego.

Strona jest nowa, postawiona kilka miesięcy temu online. Budowa strony i przejrzystość według mojej opinii jest na dobrym poziomie. Powiązanie słów, z reklamami i stroną docelową nie może być lepsze. Przykładowo tak niski wynik dostaję dla słowa kluczowego "porównywarka abonamentów".

Czy ktoś z was jest w stanie zasugerować co w tak drastyczny sposób wpływa na ten niski wynik?

Co z tą stroną jest nie tak? Czy ma na to wpływ cięcie strony niskiej jakości? Jeśli nie to, to co?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Bardzo niski wynik jakości strony docelowej po starcie kampanii

Magister ✭ ✭ ✭
Patryk: podałeś dużo informacji, a zarazem zbyt mało.

Na wyniki jakości na starcie wpływa historia konta (nie napisałeś, czy zacząłeś na nowym koncie, czy na koncie ze złą historią), a dalej spadek wyniku jakości mogłeś zafundować sobie poprzez podnoszenie stawek zamiast pracy nad treścią reklam i słowami w celu podniesienia CTR (ale o tym również nie wspomniałeś, więc tylko teoretyzuję).

Na pewno stronę da się też jeszcze poprawić.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭ ✭
Konto nóweczka. Zajmuje się AdWords na codzień i nie mialem jeszcze takiego przypadku gdzie zaczynałem od wyniku 3/10 4/10. Nie podnosiłem stawek, tylko zmieniałem doc. url i tresci reklam, oraz dopasowania słow.

Da się tylko co jest do poprawienia?

Wschodząca Gwiazda
drastycznie pewnie nie podniesie wyniku, ale powinno coś poprawić, jak zastosujesz sie do wskazówek - http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Ftelekrowa.pl%2F&tab=desktop

Student ✭ ✭ ✭
Ok dzięki za sugestie. Maciek Lewiński postara się jeszcze mi coś ogarnać.
Od wczoraj troche pokombinowałem i zwiększyłem QS o 1 pkt, ale to nadal za mało...
Mam za duży ruch żeby sobie pozwolić na takie koszty.