Obecnie 98 forumowiczów jest online
Obecnie 98 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Automatyczna stawka CPC za pierwszą stronę w dopasowaniu ścisłym

Student ✭

Witam, gdzie mogę ustawić automatyczną sugerowaną stawkę CPC, żeby moje słowa kluczowe w kampanii (wszystkie w dopasowaniu ścisłym) wyświetlały się na pierwszej stronie wyników wyszukiwań? 

Dziękuję i pozdrawiam

MR

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Wejdź na kartę Słowa kluczowe i zaznacz checkboxy przy wszystkich frazach, których ma dotyczyć reguła automatyczna.

Następnie kliknij przycisk Automatyzacja i ustal regułę podnieś stawkę CPC, gdy... z maksymalną stawką

Dane z poprzedniego dnia wykonywana powiedzmy o 5 rano, oraz możesz ustawić drugą regułę dla tych samych fraz, ale wykonywanie reguły ustaw na dane z tego samego dnia na godzinę powiedzmy 13.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Student ✭

Dziękuje, ustawiłem sobie godzinę 15.00, czyli rozumiem, że o 15.00 zaktualizują mi się stawki do 1-szej strony?

MR

Wschodząca Gwiazda

Możesz skorzystać z automatycznej strategii "Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania" by ustalać stawki dla tych słów na podstawie wartości szacunkowej stawki za wyświetlenie na pierwszej stronie. 

Przy definiowaniu strategii możesz dodatkowo zwiększyć o pewien procent szacunkową stawkę i określić limit stawki.

Po zdefiniowaniu strategii w Zasoby wspólne > Strategie ustalania stawek musisz przejść na kartę Słowa kluczowe i po wybraniu słów, dla których chcesz zastosować tą strategię, musisz kliknąć "Strategia ustalania stawek" > "Zmień strategię ustalania stawek" by zastosować nową strategię dla wybranych słów.

Żeby zrozumieć lepiej, jak działa ta strategia, odsyłam do artykułu pomocy:

https://support.google.com/adwords/answer/6268611?hl=pl

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

powinny jeśli wszystko jest dobrze ustawione Emotikon: Szczęśliwy

Pamiętaj, że pierwsza strona to również miejsce pod wynikami naturalnymi.

Jeśli będziesz chciał by reklamy wyświetlały się na pierwszym miejscu, to możesz wybrać inna opcję, którą zapewne widziałeś podczas ustawiania obecnej reguły.

Dodatkowo możesz sobie sam ustawić reguły, które będą powodowały, że system będzie podnosił stawki CPC, gdy pozycja gorsza niż np. 4 i druga reguła że system będzie obniżał stawki CPC, gdy pozycja lepsza niż np. 2

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Cześć.

Możesz ustawić strategię stawek ,,Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania". Ustawiasz ją w sekcji zasoby wspólne (lewa belka)  w strategiach ustalania stawek lub bezpośrednio w ustawieniach kampanii. Poniżej podsyłam materiały pomocnicze

https://support.google.com/adwords/answer/6268611?hl=pl

https://support.google.com/adwords/answer/6263058

Powodzenia!