Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Architektura kampanii - ile słów kluczowych na grupę reklamową

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam kilka pytań, które zawsze mnie zastanawiały:

1) Jaka jest idealna architektura grupy reklam - czy powinno znajdować się w niej jedno słowo kluczowe na jednym rodzaju dopasowania?

2) Czy w ramach grupy reklam gdy chcę prowadzić słowo kluczowe na 3 rodzajach dopasowania, powinienem je rozlokować w różnych grupach czy w jednej?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Architektura kampanii - ile słów kluczowych na grupę reklamową

Najlepszy Współtwórca
ad. 1 wszystko zależy od Ciebie, czy będzie to jedna fraza, czy kilka w liczbie mnogiej i pojedynczej, ale wszystkie dotyczące jednego zagadnienia/produktu/usługi - trzeba testować.

ad. 2 Możesz stosować 3 różne dopasowania - każde z nich może spełniać inną rolę. Po pewnym czasie zobaczysz, czy np. dopasowanie ścisłe nie generuje lepszych CTR - wyniku jakości - zwrotu z inwestycji i wtedy można je przerzucić do odrębnej grupy reklam, ale to wszystko zależy od Ciebie.

W artykułach użytkowników masz mój artykuł o dopasowaniach słów kluczowych i w jaki sposób działa adwords w przypadku takich samych fraz, ale w różnych dopasowaniach.
Dominik Myślak

Dot.: Architektura kampanii - ile słów kluczowych na grupę reklamową

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

jak Dominik napisał, wszystko zależy od Ciebie, ale pamiętaj, że:

1. Strukturę kampanii, w ty m grupy reklam buduj tak by odzwierciedlały strukturę strony. Tak będzie Ci łatwiej sterować kampanią. To nie jest zasada, ale rada warta przetestowania.

2. Jeśli startujesz z kampanią to zacznij lepiej od mniejszej ilości słów kluczowych na grupę - zwłaszcza, jeśli nie masz pewności co do samej trafności wykorzystanych fraz. Możesz zacząć od modyfikatora dopasowania i po 3 dniach sprawdzić raport wyszukiwanych haseł, który wskaże Ci w jaki sposób dalej rozwijać listy słów kluczowych.

Lub jeśli faktycznie chcesz przetestować wszystkie rodzaje to możesz rozbić je na osobne grupy - każde dopasowanie frazy to inna grupa reklam i zweryfikować co jest dla Ciebie bardziej trafne:

droższe dopasowanie ścisłe, ale przynoszące konwersje czy tańsze, ale np. nie generujące konwersji, a sam ruch.

Pamiętaj tylko aby każdy test jaki wykonujesz odnosił się do jakiegoś konkretnego celu - testowanie samo w sobie da Ci niewiele informacji.