Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Alert konsumencki - szybkie pożyczki

Nowicjusz ✭ ✭

Pytanie dotyczy alertu konsumenckiego związanego z reklamowaniem szybkich pożyczek. https://support.google.com/adwordspolicy/answer/1314225?hl=pl

Dlaczego ten alert nie jest stosowany do wszystkich reklamodawców? Od czego to zależy?

Są strony takie jak vivus.pl, ekspreskasa.pl, filarum.pl i inne, które wg alertu konsumenckiego nie mogą się wyświetlać na takie wyrażenia jak "pożyczki" i "pożyczka", a wciąż się wyświetlają bez żadnych ograniczeń.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Alert konsumencki - szybkie pożyczki

Wschodząca Gwiazda
Cytuje : "aby wyszukiwane hasło zawierało wyrażenie „szybka pożyczka” (lub podobne)". Wyrażenie "lub podobne" pewnie ma jakieś znaczenie. Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Wiesz czym jest szybka pożyczka (krótkoterminowa) wg zasad AdWords? https://support.google.com/adwordspolicy/answer/2464998?hl=pl -to są pożyczki nie dłuższe niż 60 dni.
A pod słowem "pożyczka" zawiera się znacznie więcej produktów finansowych - również takie powyżej roku.
Znam jedną stronę, która została objęta alertem konsumenckim. Pytanie, dlaczego jedna strona otrzymała ograniczenie, a inne z tej samej branży nie? Mimo, że oferują to samo i powinny również być objęte alertem.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

od zgłaszania takich problemów jest odpowiedni formularz

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki za link. Support AdWords odsyłał mnie wcześniej do innego formularza.

Najlepszy Współtwórca
Podałem pierwszy, który znalazłem.

Jeśli jesteś pewny, że dana reklama łamie regulamin to możesz to zgłosić. Wiesz ile takich tematów w stylu: "Dlaczego tylko moja reklama została odrzucona, a inni łamią regulamin i ich reklama działa?"

Bardzo dużo... nie ma co się użalać, tylko zgłoś takie łamanie regulaminu.

Nie wszystkie reklamy mogą być sprawdzone ręcznie,a sprawdzone przez automat zapewne przechodzą.
Dominik Myślak