Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

2 grupy reklam graficznych w remarketingu

Nowicjusz ✭

Chcę przetestować 2 rodzaje grafik, które różnią się układem, kolorem, itd. by porównać ich skuteczność. Umieściłam je w oddzielnych grupach reklam. Dlaczego Google jedna grupę wyświetla zdecydowanie częściej niż pozostałą? Jaka może być przyczyna? Pomoże ktoś? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Ewa B
sierpnia 2016

Dot.: 2 grupy reklam graficznych w remarketingu

Najlepszy Współtwórca
Ranking reklamy - system wybierze reklamę z jednej grupy reklam.

Dlatego do tego testu wrzuć obie reklamy do tej samej grupy reklam - pamiętaj by w ustawieniach kampanii była ustawiona opcja o rotacji reklam - żeby system sam nie wybrał tej lepszej. Zalecam wersje 4, czyli w pełni masz kontrolę nad tym co się wydarzy i na podstawie danych zadecydować, która reklama będzie wstrzymana bądź , którą będziesz dalej usprawniać/modyfikować/testować.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Ewa B
sierpnia 2016

Dot.: 2 grupy reklam graficznych w remarketingu

Najlepszy Współtwórca
Ranking reklamy - system wybierze reklamę z jednej grupy reklam.

Dlatego do tego testu wrzuć obie reklamy do tej samej grupy reklam - pamiętaj by w ustawieniach kampanii była ustawiona opcja o rotacji reklam - żeby system sam nie wybrał tej lepszej. Zalecam wersje 4, czyli w pełni masz kontrolę nad tym co się wydarzy i na podstawie danych zadecydować, która reklama będzie wstrzymana bądź , którą będziesz dalej usprawniać/modyfikować/testować.
Dominik Myślak