Obecnie 67 forumowiczów jest online
Obecnie 67 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

przekierowanie domeny 301 i brak wyników wyszukiwarce

Nowicjusz ✭

Dlaczego nie mogę znaleźć  w organicznych wynikach wyszukiwania linku do naszej strony ?

w panelu operatora mojej domeny (domena A) zrobiłem przekierowanie 301 na domenę wizytówki bussines.site (domena B)  od Google zgodnie z instrukcja  wyczytaną na stronach pomocy wizytówek Gmb  wszystko działa jak należy ale  link prowadzący do naszej strony (domena A)  zniknął z organicznych wyników wyszukiwania całkowicie .

W Search Console nie da się dodać i zweryfikować wizytówki w domenie B co utrudnia indeksowanie.

Domena A jest widoczna w Search Console ale nie jest zindeksowana poprawnie bo dalej pokazuje podstrony starej witryny  . Przesłałem prośbę o ponowne indeksowanie   . pojawił się tylko pomarańczowy ! z dopiskiem przekierowanie. czekam cierpliwie.

Czy lepiej będzie odkręcić cały proces i domenę A przywrócić do przedniej wersji  czyli domena kieruje do serwera ze stroną  , a wizytówkę Gmb pozostawić "własnym życiem"? Czy można na to jakoś zaradzić tak by strona zaczęła się znów  wyświetlać w winkach wyszukiwania ? Dodam że reklamy w Adwords działają prawidłowo zarówno na domenie A jaki i na domenie B.

No i ostatnie pytanie czy jest jakaś szansa wiedząc że Google poprawia wciąż swoje produkty na to że, Search Console  i Google Analistic zacznie współpracować z wizytówkami Gmb ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

przekierowanie domeny 301 i brak wyników wyszukiwarce

Najlepszy Współtwórca

Analytics nie współpracuje z wizytówkami.

Business site tworzona na wizytówce także.

Jeśli masz własny serwis www na własnej domenie to radzę zamknąć/usunąc business site i połączyć tę domenę i serwis z wizytówką.

Pozdrawiam,

Jacek