Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[nowość] Listy remarketingowe Google Analytics w RLSA

Wschodząca Gwiazda

Wszystko wskazuje na to, że listy remarketingowe tworzone w Google Analytics będzie można wykorzystywać również w kampaniach remarketingowych kierowanych na sieć wyszukiwania.

Szczegóły w dokumencie pomocy Google Analytics:

https://support.google.com/analytics/answer/6212951?hl=pl

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: [nowość] Listy remarketingowe Google Analytics w RLSA

Wschodząca Gwiazda
Tomek, pytanie kiedy ? Ale jaskółka jest Emotikon: Bardzo szczęśliwy. Pozdrawiam Adaśko

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Skoro pojawiło się to w pomocy to myślę, że już, albo lada dzień.
Pojawiły się też zmiany w ustawieniach usługi w Google Analytics w sekcji "Informacje o śledzeniu". Pojawiła się tam karta "Gromadzenie danych" gdzie należy włączyć opcję "Remarketing".

Google Analytics - remarketing.png

Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Karty "Gromadzenie danych" nie ma na wszystkich kontach Google Analytics.
Tomku, wiesz coś na ten temat?

Pozdrawiam
Natalia

Wschodząca Gwiazda

Faktycznie nie ma na wszystkich kontach. Ale ani w pomocy, ani w konfiguracji usługi - tam gdzie jest dostępna już karta Gromadzenie danych - nie jest zaznaczone, że to BETA.

Poza tym dzisiaj utworzona lista remarketingowa w GA pojawiła mi się w AdWords, a w kolumnie "Rozmiar listy (Wyszukiwarka Google)" nie mam tak jak przy wcześniej utworzonych listach z GA informacji: "Niedostępna – tylko sieć reklamowa". Na razie widnieją tylko kreski, ale podejrzewam, że w ciągu kilku dni - po przekroczeniu progu - pojawi się wielkość listy.

lista-remarketingowa-ga-w-rlsa.png

Myślę więc, że w krótkim czasie nowa funkcjonalność pojawi się na wszystkich kontach.

Tylko trzeba pamiętać, że dotyczy to tylko nowo tworzonych list.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Wczoraj na blogu Google Analytics pojawiła się oficjalna informacja dotycząca list remarketingowych Google Analytics w RLSA:
http://analytics.blogspot.com/2015/06/remarketing-lists-for-search-ads.html

Przejrzałem kilka kont i na wszystkich pojawiła się karta Gromadzenie danych w Informacje o śledzeniu. Myślę więc, że opcja ta powinna być już dostępna na wszystkich kontach.
Tomasz Ciepłucha