Obecnie 376 forumowiczów jest online
Obecnie 376 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiany w śledzeniu konwersji

[ Edytowane ]
Magister ✭

Hej,

Wyglada no to, ze Google wprowadza zmiany w sledzeniu konwersji:
https://support.google.com/adwords/answer/7521212

Przyznam szczerze, ze nie do konca to rozumiem:

"Po drugie, w kolumnie „Konwersje” w raportach zaczniemy też uwzględniać konwersje modelowane, czyli oszacowania konwersji, których nie mogliśmy zmierzyć"

"....a zauważasz spadek ruchu..."

Moze ktos wyjasnic dlaczego mialby spasc ruch?

Zastanawiam sie tez jak AdWords chce oszacowac ile powinien dodac konwersji modelowanych?
Skoro nie byl w stanie ich zmierzyc za pierwszym razem to skad bedzie wiedzial ile ich pozniej dodac?

Dzieki!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Niestety w wyniku wprowadzonych 'powyższych' zmian zauważyłem spadek ruchu w jednym projekcie e-commerce.

Zastanawiam się nad rezygnacją z tej funkcji (poprzez ustawienie parametru storeGac = false).

Zadałem pytanie Centrum Pomocy Adwords i otrzymałem odpowiedź, że sugerowane jest pozostawienie tworzenia pliku _gac cookies w celu rejestrowania konwersji w Analytics (czyli chyba nie wstawiania parametru storeGac = false???).

Jednocześnie pracownik Centrum Pomocy nie może stwierdzić, jak długo trzeba czekać, żeby naliczone konwersje nie powodowały spadków stawek CPC i spadku ruchu w kampaniach, które mają włączone automatyczne ustalanie stawek CPC.

Jednocześnie zauważyłem też spadek ruchu w kampaniach ze stawkami ustawianymi ręcznie, więc to także chyba dotyczy takich kampanii.

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz strategię docelowego CPA lub ROAS i nagle przy określonych ustawieniach pojawiają Ci się dodatkowe konwersje "znikąd" to masz wyższy ROAS i niższy CPA więc system może zacząć bidować wyższe stawki bo pojawia mu się zapas. 

A w związku z wyższymi stawkami możesz mieć mniejszy ruch z tego samego budżetu. Stąd sugestia dostosowania strategii.

To chyba o to chodzi w tym wyjaśnieniu, ale przyznaję, że jest to napisane w sposób mało zrozumiały.

Tomasz Ciepłucha