Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana nazwy konta Moja Firma

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Mam następujący problem, z którym nawet Support Chat nie był w stanie mi pomóc i zasugerował napisanie na forum pomocy.

Zmieniłem nazwę mojej firmy, dlatego też dokonałem zmiany nazwy na wizytówce w Mapach i profilu konta markowego - zmiana dokonała się poprawnie. Mam natomiast problem ze zmianą nazwy na Google Moja Firma i Google+.

--- W Google+ nie ma możliwości edycji nazwy konta (z konta prywatnego jest możliwość zmiany nazwy profilu Google+, natomiast z konta marki już nie). 

--- W Google Moja Firma (na poniższym rysunku) przy znaczniku numer 1 istnieje nowa, zmieniona nazwa, przy znaczniku numer 2 nazwa pozostała stara, dodam że efekt taki jest w zakładce Strona Główna, gdy wejdę w zakładkę informacje - nazwa jest nowa - poprawna.

2017-09-05_12h29_39.png

Wydaje mi się, że problem wynika z nazwy profilu konta Google+, którego nie mogę zmienić. Konta również nie mogę odczepić od obecnej wizytówki, bo wiąże się to z koniecznością usunięcia całego konta marki, a więc w tym wizytówki na mapach na czym mi stanowczo nie zależy.

Czy mogę prosić o jakąś pomoc?

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam,

Adam Dłubak

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

I dlatego warto zamykać wizytówki i otwierać nowe przy zmianie nazwy firmy (o ile nie jest to zmiana drobna).

Google+ to nie jest konto tylko strona Google+.

W tej chwili Google Moja Firma i Google+ to odrębne usługi (kiedyś tak nie było).

Niestety na dzień dzisiejszy jest problem ze zmianą nazw stron w Google+ - nie przewidziano takiej opcji i nic się nie da z tym zrobić. Problem jest zgłoszony, być może Google wkrótce to zmieni.

Problem numer 2 dotyczy Google Moja Firma. Jak dawno zmieniałeś tą nazwę?

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Jacek, dzięki za Twoją interwencję!

Co do problemu nr 2 - Około tydzień temu (5 dni na pewno minęło) - sprawdziłem przed chwilą - nadal brak zmiany.

Co do problemu nr 1 - Czy jeśli zgłosiłeś ten problem, jest szansa na otrzymanie jakiejś informacji lub powiadomienia, co Google na to? Orientujesz się jaki jest czas reakcji na takie zgłoszenie?

Odnosząc się do Twoje pierwszego zdania - w profilu mojej firmy nic poza nazwą się nie zmieniło (a właściwie jej jednym wyrazem spośród kilku) - mam dość dobrą pozycję w wyszukiwarce Google i w lokalizowaniu mojej firmy na mapie - nie chciałem kasować tej wizytówki i tworzyć zupełnie nowej - tracąc jednocześnie to co do tej pory udało się wypracować.

Pozdrawiam,

Adam

Najlepszy Współtwórca

Problem numer 1 - w 99.999% wypadków nie ma żadnej informacji od Google. Jeśli zgłoszenie jest zasadne to po prostu któregoś dnia zostaje naprawione, a czasem nie.

Problem nr 2 - tam jest ograniczona ilość znaków, może to po prostu skrócenie?

A jaka nazwa się wyświetla na mapach, gdy wyszukasz firmę w trybie incognito?

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Nie jest to skrócenie, gdyż nazwa zmieniła się w pierwszym wyrazie - który dodatkowo jest krótszy niż ten poprzedni.

Na mapach wyświetla się poprawna - nowa nazwa. Jedyny problem jest w Google+.

Pozdrawiam,

Adam