Obecnie 59 forumowiczów jest online
Obecnie 59 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunąć funkcję "popularne godziny"

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

jestem osobą, która zajmuje się zarządzaniem wizytówki/stroną restauracji w Google.

Jakiś czas temu pojawiła się funkcja "popularne godziny" w wizytówce w wyszukiwarce.

Tym samym zaczęły się problemy...

Wykres, z (podejrzewam) wielu względów to kompletna fikcja! Przedstawię Wam kilka sytuacji:

1) Klient dzwoni i pyta jak długo będzie czekał na obiad, bo "widzi, że restauracja jest pełna, a nie chce przyjeżdżać w środku pory obiadowej". RESTAURACJA BYŁA W TYM CZASIE PRAWIE PUSTA! Wolę nie wiedzieć ilu Klientom nie chciało się zadzwonić, żeby dopytać i po prostu nie przyjechali! 

2) To, że jest pora obiadowa, nie znaczy, że Klient będzie dłużej czekał. Większa ilość obsługi na sali i w kuchni sprawia, że Klient w trakcie pory obiadowej może czekać krócej niż "normalnie"! Wykres ewidentnie sugeruje coś innego! 

Szukam sposobu na wyłącznie tego. Nikt nic nie wie. W internecie kompletnie prawie żadnych informacji. 

Znalazłem to forum, więc zadaję pytanie tutaj. 

Bardzo proszę! NIE PISZCIE MI, ŻE SIĘ NIE DA! 

Mam przykład konkurencji, która poradziła sobie z problemem! Mieli wykres i się go pozbyli. 

Z tego co wiem, z tego samego powodu, z którego ja chcę go usunąć.

Pozdrawiam 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

@Adrian P

To zależy m.in od metadanych na Twojej stronie www, może @Jacek N Kozioł znajdzie jakieś magiczne rozwiązanie.

ale dlaczego Ty to chcesz usunąć?

Zazwyczaj miałeś ruch w tych godzinach i świadczy to o tym, że masz ruch co zachęca a nie zniechęca klientów. To pojedynczy przypadek (tak z doświadczenia wiem)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Usunąć funkcję "popularne godziny"

Najlepszy Współtwórca

@Adrian P

Funkcja ściśle zależy od rozpoznania Twojej lokalizacji przez urządzenia mobilne osób, które do Ciebie przychodzą (GPS, sieci  Wi-Fi, potwierdzanie lokalizacji w Osi czasu w apce Map, wystawianie opinii przez klientów). Metadane www nie mają tu nic na rzeczy. Moim zdaniem tylko na tym zyskasz w dłuższym okresie czasu. Zostanie zebrane więcej danych i wszystko zacznie działać poprawniej. Funkcji wyłączenia nie ma publicznie dostępnej. Jeśli jesteś zweryfikowanym właścicielem wizytówki w Google Moja Firma to skontaktuj się z pomocą GMF (w bocznym menu Pomoc, potem Kontakt) - może oni mają taką możliwość. Daj znać co powiedzieli.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭

Z wizytówki odesłali mnie do "prześlij opinię" w wyszukiwarce (wpisać nazwę restauracji, na samym dole strony wysłać formularz kontaktowy).

Brak odpowiedzi do dzisiaj (chyba piąty dzień czekam).

Nie chcę tego wykresu, to są i będą bzdury. 

Uwierzyłbym, że "nie da się", gdyby nie to, że konkurencja sobie z tym poradziła. 

Muszę więc znaleźć kogoś, kto to potrafi zrobić. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@Adrian P

Skontatuj się z nimi raz jeszcze i powołaj się na ten artykuł pomocy:

https://support.google.com/business/answer/6263531?hl=pl (sam dół)

Raczej nie żądaj usunięcia "bo tak chcę" tylko zwróć uwagę, że funkcja działa źle i zgłaszasz się z tym do nich zgodnie z pomocą. 

Nie ma możliwości wyłączenia tego na profilu GMB. Możesz zacząć kombinować z usuwaniem wizytówki, jej zawartością, ale moim zdaniem tylko na tym stracisz (głównie pozycje i klientów) dużo bardziej niż nie ruszając tego.

Może ruch rozpoznany jako "u Was" to ruch z okolicznych firm, Waszych sąsiadów? Spróbowałbym nauczyć agorytmy co jest Waszą lokalizacją, a co nie jest.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Adrian P

@Jacek N Kozioł ma racje, moim zdaniem również na tym stracisz, więc zgłoś że źle funkcjonuje i to powinni naprawić (wolniej, lub szybciej)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

Nie "żądałem usunięcia tak po prostu", tylko dokładnie w ten sam sposób opisałem im problem...

Panowie, z jednej strony dziękuję Wam za odzew, z drugiej frustrują mnie Wasze odpowiedzi. 

Na siłę próbujecie mi wpierać "stratę". 

Ten wykres upośledza działalność restauracji i nie jest to "jednorazowy przypadek", jak to ktoś określił, tylko było już kilka takich przypadków (przy stoliku też padło pytanie "czemu ruchu nie ma, skoro w internecie pokazywało inaczej"). Nikt z Was, ani nawet ja, nie wiemy ile ludzi zrezygnowało z tego powodu z wizyty.

Będę też wdzięczny jak zaczniecie mi odpowiadać na zadane przeze mnie pytania (jeżeli już opisujecie Emotikon: Mrugający zamiast odwodzić mnie od mojej decyzji, nieważne czy wg Was dobrej czy złej), zamiast je pomijać.

Jest ewidentny przypadek konkurencji, która taki wykres miała, na ten moment nie ma, choć resztę wizytówki zachowała. Dlaczego? Widzicie to pytanie czy jest poddane u Was cenzurze? Emotikon: Mrugający Może trzeba mieć więcej pieniędzy? Więcej znajomości? 

Męczę się z tematem 2 tygodnie. Co jakiś czas po kilka godzin spędzam przy komputerze przez ten problem. Szukam informacji w internecie, dzwonię po ludziach zajmujących się pozycjonowaniem stron, szukam pomocy.

Mam dość marnowania czasu! Płacę googlowi za reklamę, pozycjonowanie, a Ci mi wprowadzają ewentualnych Klientów w błąd. Oczywiście nie może to być błąd w drugą stronę, z pozytywnym dla mnie skutkiem! 

Będę Wam naprawdę bardzo wdzięczny, jeżeli skupicie się na najważniejszym dla mnie wątku w tym problemie: jak to usunąć oraz jak poradziła sobie z tym konkurencja i dlaczego ja nie mogę?! 

Nie chcę słyszeć o "stratach". Jestem na bieżąco w temacie restauracji, wiem jak sytuacja wygląda, wiem jakie pytania zadają Klienci itd. Z całym szacunkiem dla Was, ale... Was tam nie ma. Nie pracujecie tam. Nie macie kontaktu z wspomnianymi Klientami. Pozwólcie więc ocenić prawidłowość decyzji osobie, którą ten problem dotknął bezpośrednio. PROBLEM! Bo to naprawdę JEST problem. 

Nowicjusz ✭ ✭

W restauracji są organizowane niesystematyczne imprezy. 

Oddzielna sala, oddzielna obsługa, oddzielna kuchnia. 

Wszystko mają zarezerwowane. 30 ludzi. 

Kiedy i w jaki sposób ma to działać prawidłowo? Nie ma takiej możliwości! 

Na wykresie będzie ich pokazywało (skoro w ten sposób to działa), a sala do przyjmowania "standardowych" gości będzie świeciła pustkami. 

Żyjemy w na tyle ciężkich czasach, a sama restauracja jest w na tyle niewielkim mieście, że nie mogę sobie pozwolić na pozostawienie tego w ten sposób! 

Profesjonalista ✭ ✭

@Adrian P

Nikt nie chce Ci nic wciskać złego rozwiązania.

Napisz do Google Moja Firma, być może Ci pomogą.

Kolejna sprawa... Google to Ty nic nie płacisz za pozycjonowanie, tylko pozycjonerowi, rozumiem Twoją frustracje, niemniej jednak każdy użytkownik Google Maps oraz Google Moja Firma jest równy dla Google. Nie ma lepszych czy gorszych firm lub użytkowników.

Podaj link, postaramy Ci się pomóc, my nie jesteśmy pracownikami Google tylko wolontariuszami i staramy Ci się pomóc jak tylko możemy. Nie mamy wpływu na godziny. 

Żeby zweryfikować to co piszesz, trzeba by zrobić testy AB. Zostaje Ci wyłącznie skontaktowanie się w tej sprawie z zespołem Google Moja Firma. Zakładka lewy górny róg, Pomoc i kontakt.

Pozdrawiam serdecznie

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

Pozycjonerowi płacę, a ten wykupuje inne reklamy, z których z tego co wiem, jakaś część również do google trafia Emotikon: Mrugający 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to najzwyklejsze forum, a Wy jesteście "wolontariuszami", dlatego w żadnym wypadku nie powinniście odbierać tego co piszę personalnie Emotikon: Mrugający podziękowałem Wam również za zainteresowanie, także myślę, że tu wszystko jasne. 

Wyjaśnijmy więc proszę kwestię równości. 

Jakie linki Wam podać? 

Mam poprosić zespół Google Moja Firma o "test AB"? Pierwszy raz słyszę, więc muszę dopytać Emotikon: Mrugający 

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Nie, o naprawienie problemu z wadliwie wyświetlającymi się godzinami aktywności użytkowników w miejscu lub o usunięcie, opisz problem i czekaj na odpowiedź, najlepiej przez formularz kontaktowy, lub przez czat.

Edit: Link do Twojej wizytówki.

Podejrzewam że może masz ruchliwą okolice i Google łapie dane zamiast od Ciebie z innego miejsca obok.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

1. JEDYNA droga to zgłoszenie się do Google Moja Firma z informacją "usługa działa źle, nieprawidłowo; nie pokazuje poprawnych danych - mam pustą restaurację, a usługa pokazuje, że mam więcej gości niż zazwyczaj; na stronie pomocy prosicie by skontaktować się z Wami bezpośrednio w takim wypadku, więc proszę nie odsyłać mnie do "Zgłoś problem z poziomu map"; wiesz, że taka i taka firma też miała z tym kłopot i w efekcie nie mają teraz tego grafu na wizytówce, co oni na to i jak mogą Ci pomóc" Jeśli wykupujesz reklamy w AdWords - zwróć też na to uwagę. Możesz odezwać się do nich, gdy np. zrobisz sobie zrzuty ekranu, że np. tego i tego dnia to było nieprawidłowe i prześlesz im kilka takich przypadków "na raz". Może to coś da.

A swoją drogą przyuważ kiedy tak się dzieje. Jeśli to faktycznie wtedy gdy masz imprezy zamknięte to może też będzie można na to znaleźć rozwiązanie.

2. Dane pojawiają się na podstawie porównania danych historycznych jeśli więc raz, drugi trzeci w określonej porze danego dania tygodnia napisze Ci, że jest więcej niż zwykle tego dnia o tej porze, to za jakiś czas to "więcej" stanie się poziomem wyjściowym - więc jak sam widzisz wtedy na tym nie tracisz.

3. Doczytaj - napisałem Ci, że stracisz, gdy zaczniesz kombinować z wizytówką i jej zawartością, wyświetlaniem. Stracisz wtedy dużo więcej niż z powodu tego wykresu. Możesz natomiast zyskać w dłuższym okresie czasu na tym, gdy dane będą prawidłowe. Lepiej więc zwrócić Google uwagę, że dane są nieprawidłowe i prosić o rozwiązanie problemu niż żądać usunięcie (moim zdaniem to nierealne). 

4. Po namyśle - wykres pojawia się, gdy Google zbierze odpowiednią ilość danych. Być może u konkurencji jest mniej logowań użytkowników (za mało danych) więc wykres zniknął. (Strzelam - może wyłączyli publiczne Wi-Fi?)

5. Jak pisałem - zastanów się czy logowania u Ciebie to nie jest wynik tego, że tuż koło Ciebie jest jakieś popularne miejsce. Jeśli tak - wydaje mi się, że można próbować nauczyć algorytm kto jest Twoim gościem, kto nie jest.

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭

4. Po namyśle - wykres pojawia się, gdy Google zbierze odpowiednią ilość danych. Być może u konkurencji jest mniej logowań użytkowników (za mało danych) więc wykres zniknął. (Strzelam - może wyłączyli publiczne Wi-Fi?)

...albo je załączyli, co poprawiło dokładność lokalizacji, tzn. algorytm Google jest teraz w stanie jednoznacznie określić kto przebywa w Waszej restauracji, a kto jest poza zasięgiem Waszego WiFi.    :-)

Pozdrawiam

:-Przemo.

Profesjonalista ✭ ✭

@Przemysław S Tzn. Teoretycznie powinny w tej sytuacji zmienić się dane na aktualne a nie zniknąć, jak będziesz miał jakiś konkretny przypadek daj mi znać - interesuje mnie to jak to działa. Ciekawe jest to co piszesz.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

Teoretycznie rozważam.

Jeżeli Google nie może precyzyjnie określić, gdzie znajduje się dana osoba, to lokalizacja tej osoby jest dosyć losowa i przypisywana jest do różnych miejsc, w których ta osoba bywa. Można to sprawdzić na https://www.google.com/maps/timeline albo w przykładzie z forum Map, gdzie lokalizacja LovelyPL wskazywała, że znajdował się on m.in. w sklepie, choć w rzeczywistości nie ruszał się z placu budowy.
Gdy Google jest w stanie precyzyjnie określić lokalizację danej osoby np. na podstawie wiedzy G. o położeniu sieci WiFi (z którą dana osoba jest w danym czasie połączona), wówczas "rozrzut" lokalizacji nie wykracza poza zasięg tej sieci. 
Wydaje mi się nawet, że połączenie z tym WiFi nie jest konieczne – do określenia lokalizacji wystarczy, że telefon widzi jej SSID.

Pozdrawiam

:-Przemo.