AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usługi związane z leczeniem uzależnień - Czy to już koniec?

Nowicjusz ✭

Reklamy w kampanii związanej z leczeniem uzależnienia od alkoholu od 4-ego czerwca przestały się wyświetlać. Kampania prowadzona jest tylko na Desktopy. Kopia w/w kampanii prowadzona na Mobile jeszcze działa i reklamy są wyświetlane. 

Na: https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176031 zauważyłem nową notkę dotyczącą reklamowania uzależnień. 

"Google zezwala na reklamowanie usług związanych z leczeniem uzależnień tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to dozwolone w innych krajach."

Zapewne mogę się spodziewać całkowitego zatrzymania wyświetlania się. Ma ktoś coś ciekawego do poczytania na ten temat?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz K
czerwiec

Dot.: Usługi związane z leczeniem uzależnień - Czy to już koniec?

Magister ✭

Znalazłem jeszcze informację z kwietnia 2018 - Link tutaj. Trochę smutna wiadomość Emotikon: Szczęśliwy 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz K
czerwiec

Magister ✭

Znalazłem jeszcze informację z kwietnia 2018 - Link tutaj. Trochę smutna wiadomość Emotikon: Szczęśliwy 

Nowicjusz ✭

Ehhh faktycznie szkoda.. Trzeba będzie spróbować reklamować się na zapytania informacyjne może coś będzie konwertować :/

Nowicjusz ✭ ✭

No właśnie od 8 czerwca Google zakazał takich reklam jednak jakoś dalej widzę maksymalną ilość reklam na frazę "ośrodek uzależnień" 
Jak to możliwe? 

jjjj.JPG

Nowicjusz ✭

Możliwe że jeszcze nie wykosili lub jest to luka którą będzie można wykorzystać. Na chwilę obecną żadna fraza wariacjami słowa "alkoholizm" nie przechodzi. Niektóre zapytania informacyjne także są blokowane (przynajmniej u mnie) jak np. 
Jak żyć z alkoholikiem
Jak pomóc alkoholikowi itp.

Nowicjusz ✭ ✭

Wydaje mi sie ze to kwestia strony docelowej

Nie mozesz sprzedawac uslug (podawac cen) 

Mozesz tylko informowac o ofercie, ze np. jest mozliwosc 1 tygodniowego lub 2 tygodniowego pobytu a szczegóły dopiero telefonicznie