Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

To ile w końcu potrzeba ciasteczek aby działał RLSA? :)

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ktoś coś wie na ten temat?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: To ile w końcu potrzeba ciasteczek aby działał RLSA? :)

Wschodząca Gwiazda
Pamiętaj: lista remarketingowa dla reklam w wyszukiwarce Google musi zawierać co najmniej 1000 plików cookie, zanim będzie można jej użyć do dopasowania reklam w sieci wyszukiwania. Ta zasada pomaga chronić prywatność użytkowników, którzy znajdują się na Twoich listach.

https://support.google.com/adwords/answer/2701222?hl=pl

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
I tutaj właśnie jest problem. W Krakowie mówili coś innego Emotikon: Szczęśliwy Nie podali dokładnej liczby ponieważ jest to zadanie domowe. Wie ktoś jaka jest poprawna liczba?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Paulinka dobrze ci pisze, że aby uruchomić remarketing dla sieci wyszukiwania trzeba mieć min. 1000 ciasteczek a dla sieci reklamowej min.100. Cytat z pomocy AdWords "Pamiętaj: lista remarketingowa dla reklam w wyszukiwarce Google musi zawierać co najmniej 1000 plików cookie, zanim będzie można jej użyć do dopasowania reklam w sieci wyszukiwania. Ta zasada pomaga chronić prywatność użytkowników, którzy znajdują się na Twoich listach." - https://support.google.com/adwords/answer/2701222?hl=pl

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Adam tak było od początku ale podobno się coś zmieniło. Słowa z ust Lecha Krupy Emotikon: Szczęśliwy Ponieważ chce to wiedzieć to szukam odpowiedzi. Oczywiście jak znajdę to się pochwale.

Wschodząca Gwiazda
Możliwe, że Leszek wie coś czego ja nie wiem. W końcu jest on bliżej Olimpu niż ja ;-). Prosimy Leszka o zabranie "klawiatury" w tej sprawie.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Myślisz Adam że jak szkolenie jest za darmo to se jaja z nas robią? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ciesze się, że byłem słuchanyEmotikon: Szczęśliwy
Oficjalna informacja jest taka, że nadal jest to 1000 ciasteczek.
Zadanie odrobione.
A zdania na sali były bardzo rozbieżne ...

Nowicjusz ✭ ✭

dzień dobry,

pozwolę się podpiąć pod pytanie..dotyczące liczby ciasteczek rlsa...a jeśli użyję kombinacji niestandardowej składającej się z np 10 list remarketingowych z ilością 100 cookies każda..czy reklamy oparte o tak rozumiane 1000 ciastek będą wyświetlane?

pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda

Teoretycznie tak. O ile użytkownicy na listach się nie będą dublowali.

Ja miałam sytuację gdzie stworzyłam kombinacje niestandardową, każda z dwóch list miała po 2000 plików cookie, a lista ostateczna i tak pokazywała mi <1000.

Najlepiej stworzyć listę i sprawdzić samemu.

Student ✭ ✭ ✭
Tak przy okazji podpytam - dlaczego listy remarketingowe na RLSA i na GDN mają różne rozmiary? Niby cookie to cookie, ale jednak w listach zawsze są inne rozmiary na sieć reklamową, a inne na wyszukiwarkę.
Paweł Rabinek

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź.

BTW - inspirująca książka. Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda

Hej Paweł,

Różne rozmiary list dla poszczególnych sieci

W Udostępnianych zasobach zobaczysz dwa rozmiary list remarketingowych: jeden dla sieci wyszukiwania Google i jeden dla sieci reklamowej. Rozmiary mogą znacznie się od siebie różnić, ponieważ do tworzenia tych list używa się różnych rodzajów plików cookie. Trzeba też pamiętać, że niektóre listy remarketingowe są dostępne zarówno w sieci wyszukiwania Google, jak i sieci reklamowej, a inne – tylko w sieci reklamowej.

źródło: https://support.google.com/adwords/answer/2701222?hl=pl