Obecnie 57 forumowiczów jest online
Obecnie 57 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie połączeń

Student ✭

Zależy mi na śledzeniu połączeń z kampanii Adwords. W tej chwili nie chcę jeszcze korzystać z numerów przekierowań Google z umieszczeniem tagu na stronie. 

Mam za to wprowadzone śledzenie połączeń zgodnie z tym: https://support.google.com/adwords/answer/6095882/?hl=pl&authuser=0 (czyli kliknięcie w numer znajdujący się w rozszerzeniu reklamy (?) )

Jako konwersję ustawiłam połączenia dłuższe niż 30 sekund.

I mam pytanie odnośnie mierzenia skuteczności - gdzie to będzie widoczne? Jak mam rozumieć dane w tych miejscach:

Kampanie -> segment -> Typ kliknięcia -> 

1) "Reklamy typu „kliknij, aby połączyć” w sieci komórkowej"

2) "Połączenia telefoniczne nawiązane ręcznie" (a tu mam 0 w wyświetleniach i kliknięciach), 

ale za to w kolumnie

3) "Wyświetlenia numeru telefonu" (i tutaj mam już jakąś wartość - na wysokości wiersza, w którym znajduje się "połączenia telefoniczne nawiązane ręcznie"

Sprawdzając rozszerzenia połączeń pojawiają mi się zupełnie inne dane niż we wcześniejszych punktach. Czy ktoś pomógłby zrozumieć mi to?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Śledzenie połączeń

Wschodząca Gwiazda
Żeby śledzić konwersje z połączeń telefonicznych MUSISZ korzystać z numeru przekierowania Google. W innym wypadku skąd Google będzie wiedzieć, że ktoś nawiązał połączenie do Ciebie i ile ono trwało?
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Hej,
zgodnie z tym co opisali tuta: https://support.google.com/adwords/answer/6095882/?hl=pl&authuser=0, w opcjach mam zaznaczone korzystanie z numerów przekierowań. Nie korzystam natomiast z tagu umeiszczonego na stronie, który podmienia numer.
Jedyne co mam w tej chwili wprowadzone na koncie to to opisan tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/6095882/?hl=pl&authuser=0
W podanych powyżej kolumnach, poza punktem 2 pojawiają się dane. Chcę natomiast dokładnie zrozumieć co te kolumny oznaczają, a dokłądnie jaka sytaucja musi zaistnieć, żeby w kolumnie pojawiła się jakaś wartość liczbowa.

Wschodząca Gwiazda
Przepraszam, źle zrozumiałem pierwsze zdanie.
Jeśli chodzi o dane dotyczące połączeń to masz to na karcie Wymiary > Szczegóły połączeń.

Co do rozumienia danych i punktów wymienionych przez Ciebie to:

1. Liczby wyświetlane w segmencie Typ kliknięcia przy pozycji Reklamy typu „kliknij, aby połączyć” w sieci komórkowej są to kliknięcia w numer telefonu wyświetlony w reklamie na urządzeniu mobilnym. Czyli jeśli komuś na smartfonie pojawi się rozszerzenie połączeń i kliknie przycisk "Zadzwoń" wówczas to kliknięcie zliczane jest właśnie tu

2. Połączenia telefoniczne nawiązane ręcznie - są wówczas gdy ktoś ręcznie wybierze numer przekierowania Google widząc go np. w reklamie na desktopie. Czyli na komputerze widzi Twoją reklamą przy której wyświetla się rozszerzenie połączeń z numerem przekierowania. Wybiera ten numer wpisując go ręcznie na komórce lub telefonie stacjonarnym i dokonuje połączenia.

3 Jeśli zaś chodzi o wyświetlenia numeru telefonu to jest to liczba określająca ilość wyświetleń numeru przekierowania Google przy reklamach.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Ja podobnie jak MoniQ mam problem ze śledzeniem konwersji z połączeń telefonicznych na stronie. Chciałbym, aby na stronie wyświetlanej na desktop numer podmieniał sią na numer przekierowań Google oraz żeby na stronie wyświetlanej na urządzeniu mobilnym wyświetlał się numer Google, który po kliknięciu będzie umożliwiał połączenie.

Wkleiłem kody na stronę i nie działa Emotikon: Smutny http://solidnyregulamin.pl/

Wschodząca Gwiazda
Cześć. Z tego co sprawdziłem to kod jest zainstalowany poprawnie na Twojej stronie.
Więc prawdopodobnie musisz jeszcze odczekać. Kiedy był wygenerowany kod konwersji AdWords i kiedy został wstawiony na stronie?
Druga rzecz to taka, że numer Google do przekazywania połączeń pokazuje się na stronie tylko gdy ktoś trafił na nią poprzez kliknięcie z reklamy AdWords lub był wcześniej na stronie przez kliknięcie reklamy AdWords i trzeba pamiętać, że nie pokazuje się w 100% przypadków.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Kod został wklejony jakieś 14h temu. Poniżej przesyłam screen ustawień rozszerzeń reklamy

Screenshot_1.jpg

Jeżeli chcę, aby na komórkach numer na stronie był klikalny to powinienem dodać jeszcze telefon na urządzenia mobilne?

Wschodząca Gwiazda
Konfiguracja wygląda w porządku.
Jeśli chodzi o klikalność numeru telefonu na smartfonach to jest on klikalny tylko coś nie tak z responsywnością tej strony - w sensie się rozjechała na smartfonie - pewnie z powodu tabel.

Jeśli chcesz mierzyć konwersje również po samym kliknięciu numeru (bez względu czy będzie to oryginalny, czy podmieniony numer) to dodaj też śledzenie konwersji typu Połączenia telefoniczne i wybierz w drugim kroku opcję "Kliknięcia Twojego numeru telefonu".

To też wymaga instalacji dodatkowego tagu śledzącego na stronie.

Ogólnie polecam też lekturę artykułu, który opublikowałem na forum kilka dni temu dotyczącego połączeń telefonicznych z AdWords, dotyczących ich statystyk i ich śledzenia: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Po%C5%82%C4%85czenia-te...
Może Ci się przydać, jak już będzie Ci wszystko działać Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha