AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 268 forumowiczów jest online
Obecnie 268 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy displayowe Google przechodzą całkowicie na HTML5

[ Edytowane ]
Community Manager

Reklamy displayowe Google przechodzą całkowicie na HTML5

 

W ostatnich kilku latach wprowadziliśmy szereg narzędzi, by zachęcić reklamodawców do używania formatu HTML5, który pozwala docierać do najszerszego grona odbiorców, niezależnie od urządzenia (http://goo.gl/nWHctK). Aby przeglądanie internetu było wygodniejsze dla wszystkich użytkowników i na wszystkich urządzeniach, sieć reklamowa Google oraz DoubleClick Digital Marketing przechodzą w 100% na HTML5:

 

– Od 30 czerwca 2016 r. nie będzie już można przesyłać do AdWords ani do DoubleClick Digital Marketing reklam displayowych utworzonych w formacie Flash.

 

– Od 2 stycznia 2017 r. reklamy displayowe w formacie Flash nie będą już mogły wyświetlać się w sieci reklamowej Google ani przez DoubleClick.

 

Nie zapomnij uaktualnić swoich reklam displayowych* do formatu HTML5 przed tymi datami.

 

Reklamodawcy AdWords, którzy używają obecnie reklam Flash w swoich kampaniach, mogą skorzystać z kilku prostych sposobów, by ich kreacje nie przestały wyświetlać się w sieci reklamowej Google.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://goo.gl/ZBq5DR

 

* Zmiany nie obejmą na razie reklam wideo utworzonych w formacie Flash.