Obecnie 266 forumowiczów jest online
Obecnie 266 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przetestuj szybkość strony i weź udział w Speed Up Week

[ Edytowane ]
Community Manager

Czy wiesz, że większość stron internetowych traci połowę swoich użytkowników podczas ładowania na smartfonie? Biorąc pod uwagę, że już 41% Polaków¹ poszukuje informacji za pośrednictwem telefonu tak samo często, jak przy użyciu komputera, dostosowanie szybkości stron do urządzeń mobilnych staje się ważnym zadaniem dla polskich firm.

Przedsiębiorcy mogą aktualnie tracić nawet połowę wizyt mobilnych z powodu zbyt długiego czasu ładowania - jak wskazuje badanie Google, ten czas nie powinien przekraczać 3 sekund. Okazuje się, że taka sytuacja może mieć miejsce nawet w 90% przypadków, gdyż strony małych i średnich firm ładują się średnio aż 10 sekund.² Ten czas wydaje się zdecydowanie zbyt długi, szczególnie w świetle danych mówiących, iż już 1-sekundowe opóźnienie w ładowaniu się strony powoduje spadek konwersji o 7%, a satysfakcji klienta o 16%.³

 


Aby pomóc firmom w pełnym wykorzystaniu ery mobilnej, Google uruchamia nową wersję narzędzia Test My Site, dzięki której przedsiębiorcy bezpłatnie i w łatwy sposób mogą przetestować szybkość swoich stron na smartfonach, porównać uzyskany wynik na tle branżowej konkurencji i otrzymać dedykowany raport zawierający wskazówki co należy poprawić, aby skrócić czas ładowania - materiał gotowy do przekazania do webmastera.

 

Rozpoczynamy Speed Up Week


Aby zwiększyć wśród przedsiębiorców świadomość potrzeby posiadania szybkiej, dostosowanej do smartfonów strony internetowej, w dniach 25-29 września Google organizuje Speed Up Week - tydzień skupiony na szybkości mobilnej, poświęcony dotarciu do polskich firm i zachęceniu ich do przetestowania za darmo szybkości swojej strony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celem Speed Up Week jest zapewnienie małym i średnim przedsiębiorstwom szansy na szybkie i skuteczne zweryfikowanie swojego przygotowania do obecnie panujących standardów w marketingu. Oprócz uruchomienia nowej wersji Test My Site, wybrane firmy mają w trakcie tego tygodnia również okazję uczestniczyć w mSpeed Hackathonie, podczas którego będą pracować bezpośrednio z ekspertami Google nad poprawą szybkości ich stron mobilnych. Nie zapominamy także o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w sieci. Podczas Speed Up Week pomagamy organizacjom nie tylko na poziomie mobile, ale również w znalezieniu odpowiedniego Partnera do efektywnego i kompleksowego prowadzenia mobilnych działań reklamowych, a także - dla początkujących - w stworzeniu darmowej i dostosowanej do smartfonów strony internetowej w ramach Google Moja Firma.

Już dziś wejdź na g.co/mobilespeedup/pl i sprawdź, czy Twoja strona jest wystarczająco szybka.

#SpeedUp
 


¹ Dane Consumer Barometer, 2016 r.
 
² Wewnętrzne globalne dane Google, zagregowane i zanonimizowane dane Google Analytics ze stron firm, które wyraziły zgodę na ich udostępnienie, n=3.7K, 2016 r.
 
³ A beginner’s guide to website speed optimization, kinsta.com, dostęp: 11.09.2017 r.