Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podstrona HOME w Google Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Znalazłem dziś na blogu Google Analytics info. o nowej stronie home oraz o tym co będzie się na niej znajdować. 

Widoki mają być dostępne w ciągu najbliższych kilku tygodni, zobaczymy tylko czy i nam je pokażą Emotikon: Szczęśliwy

Zródło do art: https://analytics.googleblog.com/2017/04/effortless-analytics-new-google.html

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Podstrona HOME w Google Analytics

Najlepszy Współtwórca

Wygląda zachęcającoEmotikon: Szczęśliwy Wizualnie zbliżona do wersji alfa nowego G. AdWords.

Nie wszystkie elementy zostały przetłumaczone na polski.Analytics 2.png

Student ✭ ✭ ✭

Wygląda to całkiem dobrze, choć pewnie trzeba się będzie przyzwyczaić do nowych widoków. Na pewno jest to bardziej czytelne (trochę w kierunku Google Data Studio). Ciekawi mnie czy to element strategii Google mający na celu promowanie narzędzi firmy Emotikon: Szczęśliwy 

Najlepszy Współtwórca

Promowanie zawsze!!!

Ale na poważnie to większa akcja wdrażania nowego w miarę spójnego widoku dla różnych usług, a przy okazji drobiazgi, których wcześniej nie było, lub nie były proste do wyklikania w interfejsie zarówno AdWords jak i Analytics.

Czekamy na nowe "panele informacyjne" to będzie frajda.

Student ✭ ✭ ✭

Wiadomo może kiedy nastąpi jakieś oficjalne wdrożenie dla AdWords i GA? I czy takie same zmiany szykują się w GTM i innych narzędziach? 

Najlepszy Współtwórca

Zmiany w GA wdrażane są etapami i w wielu przypadkach poprzedzane komunikatami na koncie.

Nowy panel G. AdWords best w wersji Alfa, więc jeszcze pewnie sporo czasu minie. Jak dostawałem dostęp to był określany rok odpalenia lecz nie mam pewności czy coś nie uległo zmianie. Na razie nie jest to wersja do pracy a do testów i opiniowania. Myślę, że przesiadać się i zapoznawać i przyzwyczajać warto jak będzie beta w szerokich testach z użytkownikami. Teraz sporo jeszcze może się zmienić do finału.

Student ✭ ✭ ✭

Czekam w takim razie na wersję, która będzie widoczna u mnie na koncie Emotikon: Szczęśliwy Zobaczymy jak się będzie z nią pracowało. 

Wschodząca Gwiazda

Najgorsze, że stare przyzwyczajenia dają sobie znać i trzeba przyzwyczajać się do nowego :-)