AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 324 forumowiczów jest online
Obecnie 324 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Numer przekierowania Google

Student ✭

Witam

Mam parę pytań odnośnie rozszerzeń połączeń z numerem przekierowania telefonu.

1. stosujecie? co o nich sądzicie?

2. czy spotkaliście się z informacją, że ich stosowanie będzie wymagane przez Google, jeśli w ogóle chcemy wyświetlić numer w reklamie?

Na plus jest zapewne większa wiedza o tym, czy rozszerzenie połączeń w ogóle dla nas działa - w sensie, czy telefon musi być poprzedzony odwiedzinami w witrynie (gdzie mamy inny numer), czy Internauci dzwonią na bazie samej reklamy. Pokażą nam to statystyki, więc ok.

Natomiast, jeśli klienci skorzystają z tego telefonu, napotkałam na niepokojącą sprawę...przydzielany dynamicznie numer, po pewnym czasie (nie wiem jakim) już nie działa. W dość chyba prawdopodobnym przypadku, gdy osoba zapisze sobie numer w kontaktach, może się to okazać problematycznie i przede wszystkim nieprofesjonalne.

A jakie są Wasze przemyślenia lub doświadczenia w tej kwestii?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Numer przekierowania Google

Wschodząca Gwiazda
Ad. 1
Ja testuję od niedawna tą usługę na jednym koncie, ale to zbyt krótko by wyciągać wnioski.
Ad. 2
Nie spotkałem się z taką informację i wydaje mi się coś takiego mało prawdopodobne.

To nad czym Ty się zastanawiasz - czyli co jeśli ktoś zapisze sobie numer i będzie chciał zadzwonić za jakiś czas - też powoduje u mnie wątpliwości. Głupio by było jeśli się dodzwoni gdzieś indziej lub w ogóle nie dodzwoni nigdzie. W takich sytuacjach utrata potencjalnego klienta jest dużo większą stratą niż brak możliwości śledzenia konwersji.

Dodatkowo jest jeszcze inna kwestia, jaką zauważyłem. Jeśli korzystamy z kampanii "Tylko połączenia" lub tak skonfigurujemy nasze rozszerzenie połączeń, żeby nie pojawiał się adres witryny tylko sam numer telefonu to w reklamie na smartfonie pojawia się rzeczywisty numer telefonu skonfigurowany w rozszerzeniu, a po kliknięciu w reklamę przechodzimy do ekranu wybierania numeru gdzie widzimy już zupełnie inny numer przekierowania Google zaczynający się na 800.
Czy nie będzie to zniechęcać do dokonywania połączeń? Według mnie może. Więc warto się zastanowić czy używać numeru przekierowania w kampaniach call only i konfigurować w rozszerzeniu połączeń wyświetlanie tylko numeru.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Witam, zabrałem się za konfigurację nowej funkcji Adwords, czyli przekierowanie numerów google oraz mierzenie konwersji ze strony. Niestety ta opcja mi nie działa. Dodałem odpowiednie konwersje "tylko połączenia" oraz "przekierowanie google". Ta pierwsza konwersja podpięta jest pod rozszerzenia połączeń z odpowiednią znaczoną funkcją przekierowania, a ta druga, czyli ta z tagiem i z skryptami dodana do strony. Ale niestety gdy wchodzę z reklamy nic się nie zmienia na stronie. Dodałem odpowiednie clasy do numerów i nic. Moja strona to cstal.pl

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

musisz być świadomy dwóch rzeczy:
1. od konfiguracji śledzenia do momentu gdy numer zacznie pojawiać się na stronie po kliknięciu w reklamę może minąć trochę czasu - jeśli jesteś pewien, że masz wszystko dobrze skonfigurowane to poczekaj dzień lub dwa i potem znów sprawdź (przed sprawdzeniem wyczyść ciasteczka w przeglądarce),
2. Google może nie zawsze podmieniać numer na stronie na numer przekierowania, nawet jeśli wszystko masz skonfigurowane poprawnie i zależy to od popularności danych fraz (gdzieś to było zaznaczone w pomocy).

A tak na marginesie masz w kodzie strony wstawiony dwa razy kod śledzący Universal Analytics z tym samym identyfikatorem usługi.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
ok, czyli pozostało mi poczekać. Zobaczymy co to cudo potrafi. A faktycznie, zmienię to zaraz.
Dziękuje Ci bardzo za szybką odpowiedź.

Nowicjusz ✭

Cześć,

Czy udało się może już komuś przetestować jak długo jest aktywny taki numer przekierowania Google? Czy jest on ciągle generowany na nowo? Zastanawiam się, czy ma to sens, jeśli ktoś zapisze numer telefonu zamiast od razu zadzwonić.

Student ✭ ✭
Zywotność ciasteczka, które jest odpowiedzialne za podmianę numeru to 90 dni. Także na pewno przez 90 dni ktoś będzie widział na stronie ten sam numer (o ile nie skasuje cookies) i przekierowanie będzie aktywne.