AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowy AdWords Editor - nazwa grupy reklam zawiera A lub B

Nowicjusz ✭

W popradnim AdWords Editorze miałam możliwość stworzenia zaawansowanego wyszukiania, które w ramach jednego kryterium, np. Nazwy grupy reklam wybierał mi Grupy reklam, które zawierał wartość A lub wartość B.

W v 11. widzę tylko możliwość zawężania wyszukiwania czyli wyszukania grupy reklam, które zawierają jednocześnie wartość A i B.

Czy znacie jakiś sposób, aby móc filtrować na zasadzie "lub"? Wyrażenia regularne w pasku wyszukiwania zdają się nie działać a na nie liczyłam.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nowy AdWords Editor - nazwa grupy reklam zawiera A lub B

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Cześć,
niestety wygląda na to, że nowa wersja nie przewiduje takiej możliwości - przynajmniej jak na razie.
Próbowałem na wiele sposobów uzyskać to o czym piszesz, ale bezskutecznie. W materiałach anglojęzycznych również nie udało mi się natrafić na jakieś rozwiązanie tego problemu, więc niestety - póki co - trzeba radzić sobie na okrętkę używając dwóch (lub więcej) oddzielnych wyszukiwań.

Na forum angielskim pojawił się podobny wątek:

https://www.en.adwords-community.com/t5/Advanced-Features/Feature-Request-AdWords-Editor-11-OR-Advan...

gdzie pracownik Google odpisał:

"This feature is not available in Editor 11 at the moment. We are investigating ways to bring it back in future releases. Really sorry for the inconvenience."

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Nowy AdWords Editor - nazwa grupy reklam zawiera A lub B

Student ✭
To jedna z największych zalet edytora. Nieraz wrzucałem kilkaset słów do filtrowania, aby tylko je wyświetlić. Oby zdążyli do wycofania wersji 10.

AdWords Edytor 11 - Filtrowanie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Już jakiś czas Edytor 11 jest dostępny do użytkowania... Czy ktoś już odkrył jak używać opcji filtrowania "lub" ?

Dot.: AdWords Edytor 11 - Filtrowanie

Wschodząca Gwiazda
nie ma sensu dublowac tematu, przenoszę do starszego na ten sam temat.

Dot.: AdWords Edytor 11 - Filtrowanie

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Nie wiem, czy już to odnotowaliście ten fakt, ale w AdWords Editorze 11.1.2 pojawiła się wreszcie opcja wyszukiwania z zastosowaniem "lub".
Wystarczy w polu wyszukiwania jako kryterium umieścić w nawiasie elementy po przecinku, tak jak w przykładzie poniżej:
słowo kluczowe: ("apartament","hotel")
Spowoduje to wyświetlenie wszystkich słów kluczowych zawierających wyrazy apartament lub hotel.

Można też skorzystać z narzędzia do tworzenia operatorów wyszukiwania i wpisać wszystkie wyszukiwane elementy w oknie:

adwords-editor-wyszukiwanie-lub.png

Tomasz Ciepłucha