Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[Nowości] Informacja o czasie spędzanym w danym miejscu

Najlepszy Współtwórca

Na karcie wizytówki firmy w Panelu Wiedzy w wyszukiwarce i w Mapach Google pojawiła się informacja o tym ile zazwyczaj w niektórych miejscach ludzie spędzają czasu. Zwykle dotyczy to większych lub bardziej popularnych lokalizacji, przeważnie ze zweryfikowanymi w Google Moja Firma wizytówkami. Jest to rozszerzenie informacji o popularnych godzinach (Centrum Pomocy: https://support.google.com/business/answer/6263531?hl=pl&ref_topic=6001271). To kolejny przykład integracji danych z różnych usług Google i systemu Android. Dane oczywiście są zagregowane i zanonimizowane.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: [Nowości] Informacja o czasie spędzanym w danym miejscu

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ciekawe w jaki sposób jest liczona popularność danej firmy o danej godzinie. Są to wejścia na stronę z SERPów czy może bezpośrednie wejścia na stronę?

Dot.: [Nowości] Informacja o czasie spędzanym w danym miejscu

Najlepszy Współtwórca

@MariuszS
Na 99,9% są to realne odwiedziny w danym miejscu osób, które mają włączone opcje lokalizacji w telefonach.
Z wyszukiwaniem/SERPami ma to tyle wspólnego, że w wynikach to widać. W artykule pomocy masz napisane:
Aby określić popularne godziny, wykorzystujemy dane użytkowników, którzy przechowują informacje o swoim położeniu na serwerach Google. Popularne godziny są określane na podstawie średniej popularności na przestrzeni kilku ostatnich tygodni. Wykres popularnych godzin nie pojawia się przy wszystkich firmach. Aby go wyświetlać, Google musi znać godziny pracy danej firmy i mieć wystarczająco dużo danych o jej popularności.

Pozdrawiam,

Jacek