Obecnie 261 forumowiczów jest online
Obecnie 261 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[Nowość] - dopasowanie ścisłe coraz mniej ścisłe

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

...czyli będzie obejmować także inną kolejność słów oraz pomijane spójników. Na razie zmiana obejmie język angielski i hiszpański, reszta języków zostanie zaatakowana w dalszej części roku 2017. Żródło: https://adwords.googleblog.com/2017/03/close-variants-now-connects-more-people.html

Czy czas na zmianę terminologii z "dopasowanie ścisłe" na "dopasowanie prawieścisłe"...?

________
Booguś
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Boguś trzeba będzie od razu popracować nad wykluczeniami :-)

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Adam, to prawda, jeszcze bardziej popracować Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

@Booguś Ale to nie będzie już w ogóle dopasowania ścisłego? TO utrata kontroli dla nas przecież...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To prawda, choć pewnie względy biznesowe nie były tu bez znaczenia. Można też stwierdzić, że rasowo ścisłego dopasowania to już nie ma od jakiegoś czasu... Jak słusznie Adam zauważył będzie po prostu więcej pracy z wykluczaniem.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Więcej? To wydaje mi się będzie prawdziwa masakra.

O jakich względach biznesowych mówisz? W sumie nie wiem czy dla nas jako specjalistów to lepiej czy nie. Może więcej klientów zacznie korzystać z naszych usług bo będziemy mieli szersze listy wykluczające.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

Czy ja wiem, czy masakra... Sporo reklamodawców i tak nadużywa dopasowania przybliżonego, a część z nich używa wyłącznie takiego, więc zmiany w funkcjonowaniu sposobu działania dopasowania ścisłego wielu w ogóle nie odczuje Emotikon: Szczęśliwy

Poza tym, poczekajmy aż to zacznie funkcjonować w Polsce.

Według mnie mimo wszystko może to być przydatna funkcja.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz_C tzn. Ja czasem robię tak, że robię i przybliżone (na początku kampanii żeby kierować szeroko i zbierać dane konwersji) a następnie optymalizuje pod kątem konwersji na ścisłe, w tym wypadku już tak raczej nie zrobię Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

Bez przesady. Ta funkcjonalność przecież nie zrówna wszystkich typów dopasowań.

Ścisłe dalej będzie najbardziej restrykcyjne i będzie obejmowało dużo mniej wyszukiwań niż dopasowanie do wyrażenia, a o przybliżonym już nie wspomnę. Więc możesz spać spokojnie Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

Bardziej boję się że ścisłe może stać się karykaturą dopasowania ścisłego, w sensie np. na frazę "Lodówki" wyświetlać by się mogła lodówka. Zobaczymy co się stanie, nie nastawiam się na nie. Jednak ryzyko zawsze jest. Tymczasem idę spać spokojnie :-). Jak wejdzie będę się przejmować Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz