Obecnie 338 forumowiczów jest online
Obecnie 338 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

[Nowość] Ilość opcji wyboru rotacji reklam zmniejszy się do 2

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

... czyli pozostanie wybór pomiędzy Optymalizuj oraz Zawsze wyświetlaj naprzemiennie. Rozpoczęcie wprowadzania zmiany planowane jest na koniec września. Więcej szczegółów tutaj: https://adwords.googleblog.com/2017/08/introducing-better-simpler-ad-rotation.html

________
Booguś
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Wraz z tą zmianą pojawi się możliwość zarządzania rotacją na poziomie grupy reklam.

Student ✭

Hej,

Dzieki za info.

Wyglada na to, ze konwersje nie beda juz brane pod uwage podczas optymalizacji.

Ciekawe dlaczego? 

Co wy o tym myslicie?

Profesjonalista ✭ ✭

Tak źle nie będzie. Jeśli w kampanii będą liczone konwersje to właśnie w oparciu o nie będzie przebiegać optymalizacja Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Student ✭

Mam nadzieje.

Bo w tym artykule pisza tylko o:
"...using signals like keyword, search term, device, location and more"

W obecnej dokumentacji dotyczacej optymalizacji pod konwersje wyraznie pisza o tym elemencie:
"The optimise for conversions setting gives preference to ads that are expected to generate more conversions, such as purchases and sign-ups"
https://support.google.com/adwords/answer/112876

Troche dziwne, ze teraz nic nie wspominaja na ten temat...

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W zapowiedzi zmiany na blogu https://adwords.googleblog.com/2017/08/introducing-better-simpler-ad-rotation.html  jest takie zdanie:

"If you'd like to prioritize conversions, the best way is to use Smart Bidding. Smart Bidding helps you tailor your bids based on the likelihood of a conversion, and will choose the ad most likely to drive that conversion. Note that if you’re using Smart Bidding, AdWords will automatically use the “optimize” ad rotation."

Czyli jeśli używasz inteligentnego określenia stawek (docelowy CPA, docelowy ROAS, maksymalizacja liczby konwersji lub Ulepszony CPC) system będzie wybierał reklamę, która z większym prawdopodobieństwem może doprowadzić do konwersji (i to bez względu na ustawienie rotacji).

Wydaje mi się więc, że przy ręcznej strategii ustalania stawek po włączeniu opcji "Optymalizuj" optymalizacja będzie pod kątem kliknięć, a nie konwersji. 

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

Prawdopodobnie kluczem do rozwiązania zagadki jest użycie na blogu zwrotu "the best way is to use Smart Bidding" a nie "the only way is to use Smart Bidding", co byłoby raczej przesadnym ograniczeniem.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Bo jest to najlepszy sposób wg. Google, ale oczywiście nie jedyny - bo zawsze można użyć opcji wyświetlania naprzemiennie w nieskończoność i samemu optymalizować reklamy pod kątem maksymalizacji konwersji przy ręcznym ustawianiu stawek Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast nie wydaje mi się, żeby system sam podejmował decyzję, co ma być optymalizowane przy ustawieniu "Optymalizuj" i jeżeli będziemy korzystać ze "Smart Biddings" to rotacja będzie optymalizowana pod konwersje, a jeśli z innej strategii to pod kliknięcia.

Ale poczekajmy na oficjalną dokumentację i wtedy sprawa się rozstrzygnie.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

To prawda. Choć w mojej ocenie logiczne byłoby ustawienie systemu, że jeśli pacjent ma konwersje to optymalizujemy pod konwersje, a jeśli nie to pod kliki. W każdym razie jeśli musiałbym oddać kontrolę nad stawkami żeby optymalizować pod konwersję to zapłakałbym się na śmierć chyba Emotikon: Obojętny

________
Booguś

Student ✭

Hej @Tomasz_C,

Wlasnie to probowalem zroumiec: dlaczego pisza, ze system bedzie optymalizowal pod konwersje gdy wlaczymy Smart Bidding.

Nie przepadam za tymi automatycznymi rozwiazaniami i fajnie byloby miec ta opcje bez korzystania z nich.

Ale moze faktycznie powinnismy poczekac na dokumentacje.

@Booguś:
Mam nadzieje, ze bedzie tak jak piszesz: jesli mierzymy konwersje to system automatycznie optymalizuje pod ten cel.

W innym przypadku ta aktualizacja wcale nie bedzie dla mnie "uproszczeniem".

Dzieki!

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Nie wiem jak Wasze obserwacje, ale z moich wynika, że system pomimo włączonych konwersji przy ustawieniu "Optymalizuj" kieruje się zauważalnie bardziej/głównie klikalnością. Nie chcę napisać, że konwersje są ignorowane, ale daje się zauwazyć co najmniej ich niższy priorytet. Przy czym mam tu na myśli kampanię z ręcznym ustawianiem CPC.

________
Booguś
Eksperci w tej kategorii
Lech Krupa
Tomasz_C