Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[Nowość] Customer Match

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Cutomer Match to nowa funkcja w ramach Google AdWords dzięki której można utworzyć listę adresów e-mail klientów, by wyświetlać reklamy w wyszukiwarce Google, Gmailu lub YouTube klientom, którzy zostawili nam swoje adresy e-mail.

Kilka ważnych kwestii:

• Adesy mailowe będzie można przesyłać w pliku CSV lub bezpośrenio przez API.
  • Do przesyłanej listy adresów e-mail zastosowany powinine być algorytm SHA256. 
  • E-maile będą dopasowywane do e-maili używanych przez konta Google i anonimizowane.
  • Okres przynależności do listy nie może być dłuższy niż 180 dni.
  • Kampania musi docierać do co najmniej 1000 aktywnych użytkowników.
  • Adresy nie będą nikomu udostępniane i zostaną usunięte po 7 dniach od dopasowania i sprawdzenia zgodności.

Dzięki Customer Match będzemy mieli możliwość tworzenia podobnych odbiorców, ktrórzy będą dobierani na podstawie list z adresami e-mail, i będą dostępni w YouTube i Gmailu. Podobni odbiorcy będą tworzeni automatycznie. Kierować reklamy na grupę podobnych odbiorców będzie można tak samo jak na listy remarketingowe.

Funkcjonalności powinniśmy spodziewać się lada moment na naszych kontach AdWords. Odszukać ją będzie można w zakładce Odbiorcy -> + Lista remarketingowa -> E-maile klienta

Więcej informacji:

http://adwords.blogspot.com/2015/09/Google-brings-you-closer-to-your-customers.html

https://support.google.com/adwords/answer/6276125

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: [Nowość] Customer Match

Wschodząca Gwiazda
REWELACJA !!!

Najlepszy Współtwórca
Kierunek bezcookiesowy zostal obrany Emotikon: Mrugający

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Świetna funkcjonalność!

Jednak istnieje problem ze skierowaniem listy remarketingowej maili jednocześnie do wielu grup reklam w kampanii o typie "Tylko sieć wyszukiwania".

1. Edytor Adwords w obecnej wersji prezentuje tylko "standardowe" listy remarketingowe (oparte na cookie).

2. Udostępnione zasoby -> Odbiorcy -> zaznaczam listę odbiorców -> klikam "Dodaj do grup reklam". Niestety ta opcja umożliwia z kolei jedynie przypisanie odbiorców do kampanii "tylko sieć reklamowa" (a potrzebuję "Tylko sieć wyszukiwania").

Wobec tego - czy istnieje możliwość skierowania odbiorców (w postaci listy mailingowej) do setek grup reklam kampanii "Tylko sieć wyszukiwania" JEDNOCZEŚNIE?

Wschodząca Gwiazda
Możesz to obejść w pewien sposób.
1. Najpierw dodaj listę do jednej grupy przez interfejs webowy
2. w edytorze AdWords pobierz najnowsze zmiany
3. wejdź do grupy, gdzie dodałeś listę i przejdź w oknie ZARZĄDZAJ na Słowa kluczowe i kierowanie > Odbiorcy
4. zaznacz listę odbiorców w głównym oknie i ją skopiuj
5. mając cały czas zaznaczoną pozycję Odbiorcy w ZARZĄDZAJ kliknij w nazwę konta w oknie Kampanie
6. wklej wcześniej skopiowaną listę odbiorców i będziesz mógł wybrać kampanie i/lub poszczególne grupy, gdzie ma być zastosowana ta lista

Sposób jest prostszy niż to wynika z opisu, ale jakbyś miał problem to postaram się to rozrysować Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
sposób bardzo prosty i bardzo sprytny Emotikon: Szczęśliwy
wielkie dzięki za pomoc!

Wschodząca Gwiazda
Myślę, że z czasem pojawi się możliwość normalnego dodawania list w edytorze AdWords bez takiego kombinowania. Ale ostatnio obsługa wszystkich nowości trafia tam z "lekkim" poślizgiem.
Tomasz Ciepłucha

Customer Match już dostępne

[ Edytowane ]
Student ✭

Przeniesione tutaj, gdyż taki temat już istnieje. - Piotr

Cześć,

Widzę, że od dziś dostępna jest opcja Customer Match w AdWords. Coś co mocno przykuło moją uwagę jak tylko usłyszałem o planach wdrożenia tej funkcjonalności Emotikon: Szczęśliwy

W skrócie możemy kierować kampanie typu: sieć wyszukiwania, natywne reklamy Gmail oraz YouTube na adresy mailowe, które zostały nam udostępnione przez naszych użytkowników. Po utworzeniu listy remarketingowej składającej się z naszej bazy adresów mailowych Google "zmatchuje" te adresy z Google ID użytkowników i zacznie kierować kampanię właśnie do tych użytkowników.

Funkcjonalność moim zdaniem dość ciekawa dla wielu branż. Zastanawia mnie tylko wolumen użytkowników jaki Google jest w stanie powiązać z przesłaną bazą. Zaraz to przetestuję Emotikon: Mrugający

Poniżej artykuł objaśniający Customer Match: Customer Match

Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Dot.: Customer Match już dostępne

Nowicjusz ✭
Cześć,

Google na etapie importowania listy kontaktów prosi o podanie linku do wypisania się z bazy subskrybentów. Jaki link należy tam podać? Nie jest to dla nas do końca jasne, więc proszę o wskazówki.

[ Edytowane ]
Student ✭

Chodzi o link, gdzie użytkownik klikając zostanie automatycznie wypisany (lub po wpisaniu swojego adresu mailowego) z Twojej listy emailowej.

Przykładowe rozwiązanie: http://www.ubezpieczeniaonline.pl/unsubscribe/

Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Nowicjusz ✭
Dziękuję! Już dokładnie wiem o co chodzi Emotikon: Szczęśliwy

Jak Twoje doświadczenia z tą funkcją Google AdWords? Jesteś zadowolony z dotychczasowych wyników?

Nowicjusz ✭ ✭
Jeśli prowadzę równolegle kampanie mailową i z jej zbioru dodam do funkcji Adwordsa listę subskrybentów i dodam adres do wypisania się to za liczny SPAM mogę mniej stracić niż ugrać ?

Najlepszy Współtwórca
IMHO ludzie tego w zaden sposob nie powiaza (dzialan E-mail i AdWords). To na co nalezy zwrocic uwage to przede wszystkim to zeby nie byc za bardzo natarczywym w swoich dzialaniach. Wiem o czym pisze, bo kilka lat temu pracowalem w wydawnictwie gdzie maili slalem na potege Emotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
Maciej ma rację. Ludzie remarketingu nie wiążą z tym, że byli wcześniej na jakiejś stronie a co dopiero mają powiązać swojego maila z jakąś reklamą :-). Pozdrawiam Adaśko