Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowa funkcja Strona internetowa w wizytówce

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Wygenerowałem stronę internetową w wizytówce i jest tam opcja Ustaw ten adres jako moją stronę w Wyszukiwarce i Mapach Google.

Włączyłem tą opcję i teraz nie mogę jej wyłączyć, tzn przycisk "witryna" na wizytówce prowadzi do strone na domenie .business.site Proszę o pomoc.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kuba N
lipiec

Nowicjusz ✭ ✭

Okazało się, że ta opcja zmienia adres strony także w dotychczasowych ustawieniach wizytówki Google. Wystarczyło tam zmienić i po kłopocie. Ale trzeba przyznać, że logika tego rozwiązania zdecydowanie kuleje! Dziękuję za pomoc, bo Twoja dosyć oczywista uwaga wyrwała mnie z "zakotwiczenia". Emotikon: Mrugający

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Witaj Kuba,

A próbowałeś odznaczyć opcje:

Ustaw ten adres jako moją stronę w wyszukiwarce i Mapach Google - znajduje się w ustawieniach ta opcja.

Czy masz dodatkowo podany adres www w swojej wizytówce ? Jeżeli nie to google użyje jedynego znanego adresu, czyli tego z wizytówki.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kuba N
lipiec

Nowicjusz ✭ ✭

Okazało się, że ta opcja zmienia adres strony także w dotychczasowych ustawieniach wizytówki Google. Wystarczyło tam zmienić i po kłopocie. Ale trzeba przyznać, że logika tego rozwiązania zdecydowanie kuleje! Dziękuję za pomoc, bo Twoja dosyć oczywista uwaga wyrwała mnie z "zakotwiczenia". Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭

Czasem tak jest, że rozwiązanie jest sprzeczne z logiką - ale z drugiej strony wizytówka jest dla osób które nie mają swojej strony WWW lub ją straciły - dlatego wypełniając to pole, nadpisuje się adres stary. Tak sobie to tłumaczę przynajmniej Emotikon: Mrugający