Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[NOWOŚĆ] - zmiany w Google Ad Grants

Wschodząca Gwiazda

Zmiany w Google Ad Grants od 1 stycznia :

"1 stycznia podnosimy pułap stawki wynoszący $2.00 USD programu przy korzystaniu z licytacji maksymalizacji liczby konwersji, ponieważ automatycznie określa ona stawki na podstawie skuteczności.

Zaktualizowaliśmy też następujące zasady:

Warunki korzystania z programu Google Ad Grants

Kampanie odzwierciedlające misję

Zasady dotyczące witryny i promowanie witryn

Zasady aktywnego zarządzania kontem

• Starsza wersja zasad programu GrantsPro przestaje obowiązywać.

Te aktualizacje obowiązują od 1 stycznia dla wszystkich uczestników programu Ad Grants, z wyjątkiem przypadków, w których podane są przyszłe daty oferowania czasu na zaplanowanie dostosowania konta. Pamiętaj, że głównie używamy powiadomień w usłudze do komunikowania spersonalizowanych sugestii oraz ostrzeżeń o niezgodności."

Mój  subiektywny komentarz : jest to zmiana na plus, gdyż zyska jakość kampanii w ramach Google Ad Grants. Na minus jest to, że NGO'sy będę musiały poszukać specjalistów o dość wysokiej wiedzy, aby osiągnąć zakładane cele wprowadzone przez zmiany (szczególnie CTR nie mniejszy niż 5 %). Bardzo ważne teraz będzie dobre targetowanie z dobrze dopasowaną reklamą. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zgadzam się, w przypadku CTR w niektórych przypadkach będzie to bardzo trudno wykonać. Szczególnie, że nietrafne frazy potrafią podciągać CTR do góry, a te rzeczywiście wartościowe, nie zawsze przekraczają 5%.

Dużo testów nowych treści w reklamach, to nieuniknione.

Pozostałe zmiany powinny wpłynąć na jakość tych kampanii.

Przemysław Kołsut | When.pl

Nowicjusz ✭ ✭

W jaki sposób zgłosić konto Ad Grants do ponownego sprawdzenia pod kontem spełniania nowego regulaminu. Dokonałem zmian i chciałbym zweryfikować ich poprawność i pozytywny wpływ na konto.

Wschodząca Gwiazda

Nie trzeba zgłaszać ponownie konta do sprawdzenia.