Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[NOWOŚĆ] Tworzenie kolumn niestandardowych

Magister ✭

Być może ktoś już korzystał, ale może jeszcze nie wszyscy wiedzą o możliwości tworzenia niestandardowych kolumn.

Może przy okazji pochwalcie się jakie tworzycie/stworzycie niestandardowe kolumny? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Więcej informacji na temat ich tworzenia:

https://support.google.com/adwords/answer/3073556

Dot.: [NOWOŚĆ] Tworzenie kolumn niestandardowych

Wschodząca Gwiazda

Możliwość tworzenia kolumn niestandardowych istnieje już od dłuższego czasu natomiast z tego co widzę sposób ich definiowania uległ dużym zmianom i daje dużo większe możliwości!

kolumny-niestandardowe.png

Teraz mamy możliwość wykonywania działań na poszczególnych danych, co daje dużo większe możliwości w porównaniu z tym, co było dotychczas.

Do tej pory ja np. wykorzystywałem niestandardowe kolumny do wyświetlenia danych dot. ilości poszczególnych konwersji. Mając kilka różnego typu konwersji musimy użyć segmentacji by sprawdzić ile poszczególnych konwersji było wg. nazwy. Ale to już uniemożliwia sprawdzenie ile było wystąpień konkretnej konwersji na poszczególnych urządzeniach, gdyż to wymagało znów użycia innego segmentu.

Dzięki niestandardowym kolumnom mogę stworzyć kolumny dla każdej konwersji z osobna i segmentować dane wg. urządzeń, typu kliknięcia lub cokolwiek zechcę. 

Ale myślę, że z nową funkcjonalnością przyjdą nowe pomysły, jak to wykorzystać w praktyce.

Tak więc dzięki @BKonieczny za cynk, a na przyszłość dołączaj screenshot, bo pewnie większość osób myślała podobnie jak ja, że piszesz o tym, co już jest było wcześniej od dłuższego czasu Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha