Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kreator Map przechodzi do Map Google

Najlepszy Współtwórca

Zgodnie z informacją Zespołu Kreatora Map - Kreator Map Google zostanie wycofany w marcu 2017 roku. Cześć funkcji Kreatora jest już włączona do Map Google. W przyszłości Google będzie dodawać kolejne funkcje edycji bezpośrednio w Mapach Google. Informacje dotyczące miejsc właściciele zweryfikowanych wpisów mogą cały czas wprowadzać bezpośrednio poprzez Google Moja Firma. W tym zakresie nic się nie zmienia.

 

Informacja w języku angielskim pojawiła się na forum Google Map Maker: https://productforums.google.com/forum/#!category-topic/map-maker/UEN0wxhj6Rs

 

Poniżej tłumaczenie tej informacji (autor tłumaczenia Krzysztof Przygoda)

 

Od 2008 r. społeczność Kreatora Map Google zmieniła i zmoderowała miliony funkcji, by zapewnić użytkownikom na całym świecie większą wygodę korzystania z Map Google. By wszyscy użytkownicy Map Google mogli edytować mapy zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych, zaczęliśmy przenosić funkcje dostępne w Kreatorze Map Google do Map.

Kluczowe funkcje edycji, które są obecnie dostępne w Mapach Google:

Już dziś chcemy się podzielić kilkoma wiadomościami. Od teraz oficjalnie funkcjonalności Map Makera będą stopniowo przenoszone do Map Google a sam Map Maker, jako osobna usługa, zostanie wyłączony w marcu 2017 roku.

 

Ta zmiana pozwoli nam skupić się na zapewnieniu najlepszych możliwych doświadczeń przy edycji i moderacji zmian w ramach Map Google zarówno na smarfonach jak i komputerach stacjonarnych. W okresie przejściowym do marca 2017, a także po tej dacie, będziemy publikować kolejne funkcjonalności obecne w Map Maker takie jak np. edycje dróg.

 
Dodatkowo od dnia dzisiejszego edycje wprowadzone w Google Maps nie będą już dostępne do moderacji w Map Maker. To pozwoli nam ukierunkować nasze starania na skrócenie okresu czasu do ich publikacji. 
 
Więcej informacji znajdziesz na forum pomocy Kreatora Map i na stronie Local Guides Connect, na której będziemy publikować aktualności dotyczące przenoszenia kolejnych funkcji do Map.
 

By zachęcić Cię do dalszego publikowania w Mapach Google i zaangażowania się w życie społeczności, zapraszamy Cię do przystąpienia do programu Lokalni przewodnicy, w którym możesz zdobywać punkty, odblokowywać nagrody za publikowanie zmian i innych informacji oraz korzystać z wcześniejszego dostępu do nowych funkcji w Mapach Google.

 

Ogromnie doceniamy wasz wkład w Google Maps w ciągu poprzednich lat i mamy nadzieję, że nadal będziecie aktualizować świat wokół was.

 

Dziękujemy,
Zespół Kreatora Map Google

 
 

 

Informacja zamieszczona w Centrum Pomocy Kreatora Map:
https://support.google.com/mapmaker/answer/7195127?hl=pl

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user