Obecnie 99 forumowiczów jest online
Obecnie 99 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kreator Adresów URL

Nowicjusz ✭

Witam

Dostałam Informację że Kreator adresów URL został przeniesiony na nową stronę: Google Analytics Demos & Tools (Wersje demonstracyjne i narzędzia Google Analytics). Niestety jest tam dostępny tylko w języku angielskim. Czy można zmienić język na polski, włoski lub francuski?  Wcześniejsza wersja była dla mnie bardzo pomocna, teraz jest dla mnie nie zrozumiała.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Kreator Adresów URL

Najlepszy Współtwórca

Poki co opcji zmiany jezyka nie ma.  Mozna sprobowac przetlumaczyc steone w Google Translate.

Kreator Adresów URL

Profesjonalista ✭ ✭

Jeśli znasz francuski śmiało tłumacz na francuski - podobno tłumaczenia są lepsze niż na pl, tłumacz stale ewoluuje ale to jeszcze nie to co możnaby oczekiwać w tłumaczeniach ang-pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Kreator Adresów URL

Nowicjusz ✭

Przyłącze się do tematu, bo jest ogólny.

W nowym kreatorze tylko źródło jest wymagane (nazwa kampanii i medium już nie). Do tej pory te 3 warunki były konieczne do poprawnej identyfikacji później w GA, chyba, że coś mnie ominęło ostatnio?

Kreator Adresów URL

Najlepszy Współtwórca

To błąd. Nadal są wymagane 3 atrybuty (źródło, medium i kampania). Zgłosiłem to do Teamu Google Analytics. Powinni wkrótce poprawić.

Dot.: Kreator Adresów URL

Wschodząca Gwiazda

W tabeli pod kreatorem, gdzie jest wyjaśnione znaczenie poszczególnych pól, jako pole wymagane ponownie jest oznaczone tylko "Campaign Source".

Poza tym w diagramie prezentującym w jaki sposób przetwarzane są dane dotyczące źródła, medium i kampanii widać, że wystarczającym parametrem jest utm_source (3 krok). Jeżeli utm_medium lub utm_campaign nie zostały zdefiniowane to są ustawiane na wartość (not set).

https://support.google.com/analytics/answer/6205762?hl=en#flowchart

utm_source.png 

Wejście z linku otagowanego wyłącznie parametrem utm_source rozpoczyna nową sesję (nawet jeśli od poprzedniej odsłony z innego konkretnego źródła nie minęło 30 minut). 

Wszystko to wskazuje na to, że parametr utm_source jest jedynym wymaganym parametrem.

Ale oczywiście warto podawać też pozostałe parametry, by mieć dodatkowe informacje (jeśli ma to sens).

Tomasz Ciepłucha

Kreator Adresów URL

Nowicjusz ✭

Hej,
skoro już rozmawiamy o kreatorze to pozwolę sobie opisać mój problem - jeśli uznacie, że jednak powinien znaleźć się w innym wątku - dajcie znać - od razu przeniosę swoje pytanie.

Ostatnio tworzyłam URLe, wypełniając każdą rubrykę (source, medium, campaign name, term, content). URLe wykorzystane były w kampanii prowadzonej na Facebooku. Aktualnie próbuję zapoznać się z jakością ruchu i... niestety w moim GA nie istnieje żadna kampania o nazwie, która mnie interesuje. Oczywiście inne się pojawiają, jednak odnoszę wrażenie, że GA filtruje je wybiórczo. 

Czy spotkaliście się z takim problemem? Wiecie z czego może on wynikać? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Kreator Adresów URL

Student ✭ ✭ ✭

Angelika,

Jeśli się nie pojawia to jest kilka możliwości:

1) Nie było wejść poprzez URL z tymi UTM-ami (łatwo sprawdzić generując takie wejście samemu po wyczyszczeniu cookies). Po odczekaniu około 15 minut i wybraniu odpowiedniego zakresu dat kampania powinna się pojawić

2) Nieprawidłowy zakres dat

3) Filtry w sekcji Administracja (mało prawdopodobne)

4) Specyficzne ustawienie serwera (np. przekierowania, które nadpisują UTM-y) - można sprawdzić wchodząc samodzielnie na wygenerowany adres (mało prawdopodobne)