Obecnie 278 forumowiczów jest online
Obecnie 278 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie na odbiorców e-mail

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Pojawiła się w ostatnich dniach opcja kierowania reklam na adresy e-mail Klientów. Pewnie już to widzieliście, korzystacie. Zastanawia mnie sposób działania tj. jeśli dobrze rozumiem mam możliwość kierowania reklam na wyszukiwarkę, youtube czy gmail dla zalogowanych e-maili które wstawię. W jakim celu jest wobec tego pole służące do wprowadzenia odnośnika url służącego do rezygnacji z otrzymywanych e-maili. Wszak celem nie jest tworzenie newsletterów? Macie już jakieś doświadczenia z tą usługą?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Dot.: Kierowanie na odbiorców e-mail

Wschodząca Gwiazda
W podpowiedzi przy tym polu jest tekst:
"Podaj link do strony, na której użytkownicy mogą zarządzać ustawieniami otrzymywania od Ciebie e-maili, w tym zrezygnować z list e-mailowych, które subskrybują."
Sugeruje to, że maile pochodzą z subskrybcji, z której każdy może zrezygnować.

W pomocy na stronie https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6299717 jest kilka przykładów typów adresów email, które mogą być na listach:
- Adres e-mail uzyskany od klienta, który zrobił zakupy w Twojej witrynie.
- Adres e-mail uzyskany od klienta, który zasubskrybował newsletter w Twoich aplikacjach.
- Adres e-mail uzyskany od klienta, który zarejestrował się w programie lojalnościowym w jednym z Twoich sklepów tradycyjnych.

Znów w każdym przypadku są to adresy, które zostały udostępnione przez klientów online i użytkownicy musieli wyrazić zgodę na otrzymywanie mailingu.

W związku z tym musimy im zapewnić również opcję rezygnacji, właśnie poprzez udostępnienie stosownego adresu do rezygnacji.

Myślę, że opcja ta jest po to, by zapobiegać nadużyciom i nie wykorzystywać np. kupowanych czy udostępnianych przez podmioty trzecie baz maili.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Myślę, że opcja ta służy temu, by każdy miał możliwość rezygnacji z wyświetlania reklam opartych o taką metodę kierowania.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Chce wgrać plik CSV... jak niby mam stworzyć link który wypisze osobę z tego pliku? Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Wschodząca Gwiazda
W podpowiedzi przy tym polu jest tekst:
"Podaj link do strony, na której użytkownicy mogą zarządzać ustawieniami otrzymywania od Ciebie e-maili, w tym zrezygnować z list e-mailowych, które subskrybują."
Sugeruje to, że maile pochodzą z subskrybcji, z której każdy może zrezygnować.

W pomocy na stronie https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6299717 jest kilka przykładów typów adresów email, które mogą być na listach:
- Adres e-mail uzyskany od klienta, który zrobił zakupy w Twojej witrynie.
- Adres e-mail uzyskany od klienta, który zasubskrybował newsletter w Twoich aplikacjach.
- Adres e-mail uzyskany od klienta, który zarejestrował się w programie lojalnościowym w jednym z Twoich sklepów tradycyjnych.

Znów w każdym przypadku są to adresy, które zostały udostępnione przez klientów online i użytkownicy musieli wyrazić zgodę na otrzymywanie mailingu.

W związku z tym musimy im zapewnić również opcję rezygnacji, właśnie poprzez udostępnienie stosownego adresu do rezygnacji.

Myślę, że opcja ta jest po to, by zapobiegać nadużyciom i nie wykorzystywać np. kupowanych czy udostępnianych przez podmioty trzecie baz maili.
Tomasz Ciepłucha