Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie na demografię w wyszukiwarce

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Pojawiła się podobno opcja kierowania na demografię w wyszukiwarce na części kont, niebawem ponoć dla wszystkich. Ktoś ma to już uruchomione? Eksperymentujecie z tym? Ciekaw jestem opinii, osobiście nie mogę odnaleźć tej funkcji na żadnym z kontEmotikon: Smutny

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

To dopiero się zaczyna, natomiast widzę w niektórych branżach bardzo duży sens tego kierowania, sam dopiero niebawem w pewnych branżach będę to testować, można bardziej kontekstowo dzięki temu dopasować reklamy do konkretnej grupy odbiorców.

Generalnie mi osobiście bardzo przyda się ta funkcja przy projekcie który niebawem będę realizować.

Też słyszałem że jeszcze w tym roku będzie to udostępnione na wszystkich kontach - sam na żadnym jeszcze tego nie mam.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Kierowanie na demografię w wyszukiwarce

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Być może wystarczy zmienić język na angielski, ja mam tą opcję od wielu dni. Wykluczyłem facetów na moją ulubioną frazę: "powiększanie biustu" Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Zrzut ekranu 2016-10-16 18.39.03.png

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Tak o to Google zmusza mnie do nauki angielskiego na każdym kroku Emotikon: Język.

Ja bym nie wykluczał facetów, bo często jest tak że to właśnie facet szuka usługi dla partnerki i to on często też daje kasę na to.

Ale daj znać jak poszło, bo sam mam klienta co prowadzi medycynę estetyczną i np. faceci też powiększają usta - niedługo będę odpalać mu kampanie, to się dowiem jak szerokie jest to zjawisko Emotikon: Bardzo szczęśliwy.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wszechwiedzący ✭

Masz rację - warto wyświetlać się także facetom jeśli można. Jeśli jednak budżet jest ograniczony to prawdopodobnie lepiej pokazywać się 2x większej ilości kobiet niż obu płciom po połowie. Dramatyczne doświadczenia osobiste podpowiadają mi, że większość facetów szuka tematu w innym celu niż powiększanie komukolwiek piersi Emotikon: Mrugający A najlepiej oczywiście opierać decyzje o dane, a nie własne fantazje.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Zgadza się, jeśli masz ograniczony budżet wówczas najlepiej kierować na grupę docelowa która z największym prawdopodobieństwem skonwertuje.

Ale eksperymentować nigdy nie zaszkodzi :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zawsze można utworzyć dwie bliźniacze kampanie co do słów kluczowych, ale jedna na mężczyzn, a druga na kobiety - z innym przekazem w reklamach Emotikon: Mrugający

Oczywiście z różnymi budżetami dla obu kampanii.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

A co sądzisz o umieszczeniu miasta jako słowa kluczowego w tekście reklamy i kierowanie po miastach?

Ma to sens?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Jest to jakiś pomysł, zależy od celu który chcesz osiągnąć - lepiej chyba użyt Keyword Insertion Tool, natomiast to już nie ma żadnego związku z kierowaniem na demografię.

Najlepszy Współtwórca

Wszystko zależy od założeń Klienta i tego co mu zaproponujesz.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, na moim koncie jest już zakładka w języku polskim. Opcja ta pojawiła się jednak tylko dla kampanii tekstowych, pytanie czy zostanie to uruchomiona także dla kampanii PLA, tutaj upatruje największe pole do popisu. np. ktoś wpisuje hasło portfel skórzany. Jeśli będzie to kobieta to wyświetlam w Zakupach Google portfele damskie, jeśli mężczyzna  - portfele męskie.

Wszechwiedzący ✭

To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Obstawiałbym jednak, że portfele częściej kupowane są na prezent niż sobie - szczególnie w okresie przedświąteczny, zatem... Tak czy inaczej być może warto byłoby taką tezę przetestować Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭

można by testować ale pytanie czy macie u siebie na koncie taką opcję dla kampanii PLA, ja mam tylko możliwość określenia profilu demograficznego dla kampanii standardowych. A u Was jak? A jak jest w USA, mają taką możliwość?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Nie mamy i w USA nie mają, to zostało ostatnio dodane tylko do kampanii na wyszukiwarkę.

________
Booguś