Obecnie 295 forumowiczów jest online
Obecnie 295 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak się robi taką reklamę tekstową?

Nowicjusz ✭

Witam, zdarza mi się korzystać z Adwords, ale do zaawansowanych mi bardzo daleko, więc liczę na pomoc w odpowiedzi na pytanie - jak można upchać tyle tekstu i w tej reklamie jest też więcej linijek niż standardowo , czy to jest jakaś opcja dodatkowo płatna?

adwords.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
maja 2016

Dot.: Jak się robi taką reklamę tekstową?

Najlepszy Współtwórca

To rozszerzenie informacji:

Screen Shot 05-06-16 at 07.37 PM.PNG

Screen Shot 05-06-16 at 07.38 PM.PNG

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
maja 2016

Najlepszy Współtwórca

To rozszerzenie informacji:

Screen Shot 05-06-16 at 07.37 PM.PNG

Screen Shot 05-06-16 at 07.38 PM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Nie mogłem znaleźć innego bardziej pasującego tematu dlatego tutaj napiszę. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem. Wdrażam się we wszystko. Mam pytanie odnośnie tworzenia reklam tekstowych. Mam problem z dodaniem nowej reklamy do grupy reklam i nie wiem skąd ten problem wynika (próbowałem już chyba na wszystkie sposoby to obejść). Mam utworzoną kampanię z 6x grupami reklam, które zawierają słowa kluczowe. Niestety nie mam możliwości dodania reklamy w rubryce "Reklamy i rozszerzenia" - brakuje plusa. Jedynie mi się pojawił wtedy jednak byłem zajęty tworzeniem reklam "na brudno".  Czy może ktoś mi jakoś pomóc? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć Grzegorz,

musisz kliknąć w zakładkę Reklamy -> + Reklama -> Reklama tekstowa (stary interfejs)

zrzut-3.png

W przypadku nowego interfejsu:
Wybierasz konkretną grupę reklam -> Reklamy i rozszerzenia -> Reklamy -> + Utwórz reklamę

zrzut-5.png

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję Tomaszu za szybką odpowiedź. Niestety mam już nową wersję adwords bez możliwości przejścia na starszą. Nie pojawia mi się plus do utworzenia nowych reklam. Nawet idąc drogą "Powiadomień" i "Możliwości" gdzie adwords mnie prowadzi abym wprowadził reklamy do grup ponieważ ich nie mają również nie mam nigdzie odnośnika, plusa aby dodać reklamę tekstową. Zastanawiam się czy to ma związek z tym, że mimo wszystko jest to wersja beta. Wcześniej była możliwość dodania teraz to wygląda troche jakby adwords coś "wykrzaczył".

Nowicjusz ✭ ✭

Tutaj jest opis jak powinno to działać: https://support.google.com/adwords/answer/1722117?hl=pl&ref_topic=3119117&co=ADWORDS.IsAWNCustomer%3...     U mnie brak tego plusa wyklucza możliwość dodania. Wszystko mam już gotowe do kampanii i nie mogłem się doczekać pierwszej optymalizacji. A tu taki klops Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Ok chyba wiem w czym tkwi problem. Brakuje tutaj wyboru grupy reklam (w czarnym menu). Niestety tylko raz były one widoczne w czarnym pasku wtedy też działała opcja dodania reklam. W jaki sposób mogę otworzyć kampanię (w czarnym menu) aby tam pojawiły się grupy reklam? Przepraszam za to zamieszanie z kilkoma postami. 

Nowicjusz ✭

Żaden problem Emotikon: Szczęśliwy

Wszystkie kampanie -> typ kampanii np. sieć wyszukiwania (u Ciebie może widnieć nazwa kampanii) -> Grupy reklam 

zrzut-6.png

Nowicjusz ✭ ✭

Ok, tą drogę do grupy reklam znam doskonale Emotikon: Szczęśliwy Pytanie jak zrobić aby grupy reklam były widoczne w czarnym menu i można będzie je wybrać aby dodać reklamy tekstowe do konkretnych grup reklam? Na strasznej pierdółce utkwiłem i już kombinuje naprawdę długo jak ten problem rozwiązać. 

Nowicjusz ✭

Należy wykorzystać rozszerzenia https://support.google.com/adwords/answer/2375499?hl=pl

Nowicjusz ✭ ✭

Magdaleno kiedy ja mam przygotowane 24 reklamy tekstowe bez rozszerzeń i nie mogę ich w żaden sposób dodać z racji braku "+" w zakładce Reklamy i Rozszerzenia. Również poprzez drogę którą mi google sugeruje czyli "Możliwości" i "Powiadomienia" brakuje chmurki z "+"

Magister ✭ ✭

Spróbuj w takim razie wyczyścić pamięć podręczną (cache) oraz pliki cookies w przeglądarce. Wygląda to na błąd przeglądarki/techniczny. Ponieważ po kliknięciu w daną kampanię, grupy reklam wysuwają się automatycznie.

zrzut-7.png

Nowicjusz ✭ ✭

Wyczyściłem dane w przeglądarce chrome. Niestety nadal ten sam problem. Ciekawa sprawa włączyłem przeglądarkę internet explorer (sam w to nie wierzę, że z Niej skorzystałem Emotikon: Szczęśliwy) I na koncie adwords wszystko działa jak należy (są grupy reklam i mogę normalnie bez problemu dodawać nowe reklamy tekstowe). Problem gdzieś leży w przeglądarce Chrome przeinstaluję ją. Wszystkim bardzo dziękuję za szybką pomoc. Powinienem wcześniej tutaj się zwrócić z tym problem, bo terminy gonią. Szczególnie Tobie Tomaszu dziękuję za nakierowanie na dobry trop. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Grzegorz dlaczego nie możesz przejść na stary interfejs? Emotikon: Szczęśliwy   Kliknij klucz w prawym górnym rogu strony i Wróć do poprzedniej wersji AdWords. W starszej wersji może będzie łatwiej Ci dodawać nowe teksty reklam itp.

Screen Shot 11-16-17 at 05.12 PM.PNG

Dominik Myślak