Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak najszybciej zmienić reklamy na nowe rozszerzone?

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

mam tysiące reklam, przy próbie masowej zmiany wyszły braki i problemy z funkcjonalnością AdWords, nie można dokonać masowej edycji reklam w celu zmiany na rozszerzone, jeśli są one reklamami standardowymi.

Dopiero po jakiejkolwiek edycji jednostki reklamowej, staje się ona rozszerzoną i wówczas masowa zmiana w opcji "Zmień reklamy.." a następnie "Rozszerzone reklamy tekstowe" jest możliwa. Nie ma opcji typu "Zmień reklamy na rozszerzone" czy coś w tym stylu.

Jak dokonaliście hurtowych zmian? Usunęliście stare i zaimportowaliście nowe?

Wszechwiedzący ✭

Cześć Tomek Emotikon: Szczęśliwy

Według mnie nie ma potrzeby tego typu działania hurtowego ponieważ po styczniu stare reklamy będą normalnie funkcjonować, nie będzie tylko można ich edytować. Nowy format reklamy to duża szansa na wyciągnięcie większych CTR-ów i tańszych konwersji (już to wiem na 100%), więc zmiana hurtowa mogłaby tą szansę odesłać do Stwórcy. Lepiej powoli, stopniowo tworzyć ręcznie w sposób przemyślany nowe reklamy ETA i na tyle na ile to nie pogorszy ich jakości duplikować sobie na szybko Edytorem. Na przykład zaczynając od najmniej skutecznych grup jakie masz obecnie.

Warto w ETA:

1 przetestować KIT i odliczanie w ścieżkach URL 

2 pamiętać, że o reakcji pacjenta decyduje głównie tytuł reklamy

3 pisać opisy odwołujące się do emocji, zadawać pytania

4 spróbować zamieścić wezwanie do działania w drugiej części tytułu

5 nie koniecznie wykorzystywać wszystkie dostępne 170 znaków, czasami minimalizm fajnie działa

________
Booguś

Student ✭

Jeżeli chcesz to zrobić przed końcem stycznia i chcesz zrobić to hurtowo to możesz przetestować: https://developers.google.com/adwords/scripts/docs/solutions/mccapp-eta-transition-helper?hl=pl

Student ✭ ✭ ✭

Stare reklamy mogą być zamrożone już wieczyście, czy Google podało mimo wszystko ostateczny termin dla starych reklam?

Wszechwiedzący ✭

Nie - termin końca funkcjonowania starych reklam nie został jeszcze podany, tylko znamy termin końca możliwości edycji - 31 stycznia.

________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭

Jest już oficjalny skrypt to bulk change.