Obecnie 51 forumowiczów jest online
Obecnie 51 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje Google Moja Firma.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak mam zmienić lokalizacje firmy?

Nowicjusz ✭

Witam, chciałabym zmienić lokalizacje pinezki na mapie google. Adres jest prawidłowy ale wyświetla się pinezka w innym miejscu. Problem w tym że nie mam konta założonego na firmę w google. jak to mogę zmienić? co powinnam zrobić?
Pozdrawiam
Ola

Profesjonalista ✭ ✭

Kliknij na wizytówce firmy "zaproponuj zmiany" a następnie przestaw znacznik. Zmiany powinny być widoczne w wyszukiwarce w przeciągu kilku dni (czasami od razu).

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Magister ✭

Cześć,

Poniżej podam Ci parę wskazówek co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Jeżeli znacznik firmy umieszczony jest w złej lokalizacji jednak wizytówką tą nie zarządzasz a chcesz aby informacje na niej były jak najbardziej trafne i aktualne to możesz wykonać następujące czynności:

- odszukaj firmę na Mapach Google (najlepiej podając jej nazwę i adres) i po lewej stronie będziesz widzieć panel z informacjami o firmie oraz opcję "zaproponuj zmianę",którą wybierz a następnie po jej wybraniu kliknij w opcję "położenie" i ustaw znacznik we właściwym miejscu. Uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na aktualizacje informacji na Mapach Google.

Jeżeli natomiast chcesz w przyszłości mieć możliwość samej nanosić zmiany bez zgłaszania przez Mapy Google i czekania na aktualizacje to zrób to co opiszę poniżej:

- Odszukaj firmę na Mapach Google (w ten sam sposób jak wcześniej) i zobacz czy po lewej stronie w panelu z informacjami o firmie jest opcja "zgłoś prawo do tej firmy" jeśli tak oznacza to, że możesz zgłosić do niej prawo tak aby mieć możliwość zarządzania wizytówką i edycji informacji o niej. Przejdź przez proces weryfikacji i gdy uda Ci się to zrobić to będziesz mogła zarządzać informacjami o swojej firmie i je aktualizować

- Jeśli natomiast nie masz opcji "zgłoś prawo do tej firmy" tak jak opisałem powyżej to znaczy to, że ktoś tą wizytówką zarządza i w tym wypadku możesz poprosić o przeniesienie własności tak żebyś to Ty mogła zacząć zarządzać tą wizytówką. Aby to zrobić wejdź tutaj: www.google.pl/mojafirma i kliknij "zacznij teraz" i zaloguj się na konto Google. Podaj nazwę firmy i pozostałe informacje a następnie przejdź: "dalej". Powinna pojawić się informacja, że "ktoś inny zweryfikował firmę" i kliknij "poproś o dostęp". Po wypełnieniu odpowiedniego formularza dostaniesz maila, którego przeczytaj tam będziesz mieć dalsze wskazówki.

Jeśli jednak będziesz mieć z tym problemy to najlepiej skontaktuj się z działem wsparcia Google Moja Firma żeby Ci pomogli. 

Powodzenia!