Obecnie 260 forumowiczów jest online
Obecnie 260 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczne Linki do podstron w Adwords

Wschodząca Gwiazda

Google wprowadziło dynamiczne linki do podstron: automatycznie generowane, które pojawiają się poniżej tekstu reklamy. Do tej pory wprowadzaliśmy je sami na koncie w ramach rozszerzeń reklamy. Teraz naszym głównym zadaniem będzie ich optymalizacja i dobieranie jak najskuteczniejszych odesłań do strony.

Co więcej jest to kolejne rozszerzenie, które będzie darmowe. Obok rozszerzeń społecznych, które pojawiają się przy reklamach (są darmowe) linki do podstron również nie będą generowały kosztów. Płatne natomiast pozostają nadal kliknięcia w nagłówek reklamy i pozostałe rozszerzenia dostępne na koncie.

Źródło i więcej informacji na: https://support.google.com/adwords/answer/6058574?hl=pl

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Dynamiczne Linki do podstron w Adwords

Wschodząca Gwiazda
Nie mogę doszukać się informacji o tym, że kliknięcie w te dynamicznie generowane linki będzie darmowe.
Możesz podać źródło?
Poza tym jak dokładnie z tego korzystać? Jak mamy skonfigurowane ręcznie linki do podstron to rozumiem, że będą one nadal wyświetlane, a te dynamiczne będą wyświetlane tylko wówczas, gdy nie będą przypisane ręczne, czy tak?
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Hej pewnie, jak chodzi o źródło to tutaj oficjalna informacja: http://adwords.blogspot.com/2014/07/introducing-dynamic-sitelinks.html

Co do ustawień to dokładnie tak. Jeśli będziesz miał ręcznie ustawione linki do podstron to system użyje dynamicznych tylko w przypadku gdy okaże się, że może on uzyskać wyższą skuteczność.

Wschodząca Gwiazda
Dziękuję bardzo.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
W tym wątku: Czy dynamiczne linki do podstron pojawiają się domyślnie, czy trzeba to gdzieś włączyć? (gdzie?)

Emerytowany Najlepszy Współtwórca
Powinny pojawiać się automatycznie jeżeli na koncie linki do podstron nie są skonfigurowane ręcznie. Niespecjalnie zwracam na to uwagę jednak chyba jeszcze nie widziałem polskich rozszerzeń linków, które wyglądałyby na dynamiczne...