AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 114 forumowiczów jest online
Obecnie 114 forumowiczów jest online
Nowości i aktualizacje AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Aktualizacja algorytmu automatycznego ustalania stawek

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć,

Google zaaktualizowało sposób działania algorytmu strategii "Docelowy ROAS".

Pod koniec zeszłego roku trochę testowałem tę opcję.

Z moich obserwacji wynikało, że próbuje ona popchnąć wszystkie produktu po trochu - dać im dobrą widoczność i zebrać trochę danych.

Co nie jest zbyt optymalne. Zwłaszcza, że miałem już historyczne wyniki i z łatwością można było wyłowić to co dobrze konwertowało.

Pchanie do góry tego co miało sporo klików w przeszłości, ale mało albo drogie konwersje to nizbyt opłacalny interes.

Akurat na tym koncie to nie zaskoczyło.

Z tego co jest napisane tutaj:

"W przypadku kont lub kampanii, które dopiero zaczynają korzystać z Inteligentnego określania stawek, nasze modele ustalania stawek mogą teraz zoptymalizować ich skuteczność w ciągu zaledwie kilku dni – nawet jeśli nie masz zbyt wiele historycznych danych konwersji."

Można by przypuszczać, że teraz będzie to działać trochę lepiej.

Potestuję za jakiś czas i dam znać.

Całość odnośnie aktualizacji algorytmu tutaj: https://support.google.com/google-ads/answer/9056142

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wszechwiedzący ✭

To dobry news i muszę przyznać, że mam podobne obserwacje i wnioski.

________
Booguś

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Dla odmiany od stycznia testuję autmoatyczne strategie z DobuleClick Search.

I powiem ci, że to na prawdę wymiata.
Na bardzo wrażliwej kampanii zakupowej z dużą ilością produktów (kilka tysięcy), gdzie zbyt wysoka stawka może spowodować za duży ruch, a za mała stracone szanse wyniki są na prawdę imponujące. Przedtem to kampania to był koszmar. Ciągłe problemy bo klient co chwile zmienia ceny + oczywiście konkurencja robi to samo.
Utrzymania doecelowego CPA ręcznie było na prawdę trudne (za dużo danych, ciągłe zmiany na rynku).
Od stycznia chodzi to jak w zegarku.

Brak problemów na tym koncie znaczaco poprawił jakość mojego życia Emotikon: Szczęśliwy Emotikon: Szczęśliwy

Z drugiej strony, na mały kampaniach +-150 konwersji / miesiąc nie za bardzo to działa.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”