Obecnie 308 forumowiczów jest online
Obecnie 308 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizytówka - przeniesienie własności

Nowicjusz ✭

Witam,

mam problem, gdyż ktoś wykorzystał wizytówkę przypisaną do mojej firmy o nazwie FLEXA.

Gdy w googlach wpisuje się frazę flexa pojawia się wizytówka firmy Matitu która sprzedaje meble pod nazwą Flexa.

Moja firma nazywa się FLEXA, nazwa FLEXA jest zarejestrowana w Urzędzie Patentowym, nasza domena to flexa.pl.

W jaki sposób mogę odzyskać wizytówkę i prawa do niej ?

Pozdrawiam

Grzegorz

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć @Grzegorz P

jezeli wiesz kto jest właścicielem poproś o przekazanie uprawnień. 

https://support.google.com/business/answer/3415281?hl=pl

Jeżeli nie wiesz, wykonaj kroki zgodnie z instrukcja która znajdziesz tutaj: https://support.google.com/business/answer/4566671#cant

Pozdrawiam

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Stwórz wizytówkę o nazwie Flexa i połącz ze stroną internetową jak to zrobisz daj znać.  Ja jako lokalny przewodnik google zmienię nazwę profilu podszywającego pod twoja markę 

Dot.: Wizytówka - przeniesienie własności

Najlepszy Współtwórca

To, że wyświetla się w Panelu Wiedzy wizytówka innej firmy niż Twoja (z innym adresem) na określone wyszukiwanie nie oznacza, że to jest Twoja wizytówka. Oznacza tylko, że Google z danym wyszukiwaniem skojarzyło wizytówkę tej innej firmy. Popracuj nad swoją wizytówką, wizytówkami, ich skojarzeniem ze stroną internetową, metadanymi i znacznikami schema.org na stronie. Pamiętaj o zgodności z wytycznymi:

https://support.google.com/business/answer/3038177

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Panowie... Nie macie racji, jeżeli posiada prawo do nazwy zarejestrowane w urzędzie patentowym to jakim prawem ktoś używa tej nazwy? Albo nowa wizytówka i na tych starych wniosek do Google o usunięcie, a jak nie to sąd.

Jezeli posiada prawa do nazwy, to niestety tak nie działa z punktu widzenia cywilnoprawnego.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

"Gdy w googlach wpisuje się frazę flexa pojawia się wizytówka firmy Matitu"

Jeśli to wizytówka firmy Matitu, o nazwie Matitu, a nie o nazwie Flexa to z czym chcesz iść do sądu i na jakiej podstawie?

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Chyba nie do końca rozumiem problem. To ktoś ma nazwe flexa która zweryfikował, czy jest oddzielna wizytówka matiu a @Grzegorz P ma flexa zweryfikowana?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Nie masz racji Jacek N Kozioł  zgadzam się z  RafalDziurowicz

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł

Przeczytałem b. dokładnie. Nie mogą wykorzystywać nazwy zastrzeżonej niezależnie czy to nazwa firmy czy produkt. Jak Cię stać to zastrzegasz nazwe w urzędzie i NIKT nie może wykorzystać tej nazwy bez Twojej zgody.

@Jacek Żak F dziękuje :-)

@Grzegorz P napisz prośbę o zmianę nazwy produktu wraz z papierem co dostałeś w urzędzie podczas rejestracji, do Ciebie należy decyzja, jednak warto takie sprawy załatwiać polubownie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Podaj Grzegorz P  adres profilu który narusza twoje prawa i zmienię jego nazwę na inną nie zastrzeżoną.

Najlepszy Współtwórca

@Jacek Żak F @RafalDziurowicz

Rozumiem, że chcecie być bardzo pomocni, ale może byście najpierw się chwilę zastanowili i sprawdzili co nieco, zanim zaczniecie doradzać.

Wiele firm może używać tego samego znaku słowno-graficznego, a nawet słownego. Wszystko zależy od tego na jaką klasę według klasyfikacji niecejskiej jest udzielona ochrona. Znak słowny Flexa jest zarejestrowny tylko w klasie 03 dla materiały ścierne: papier ścierny, płótno ścierne, papier polerujący - tylko w tym zakresie obowiązuje ochrona (łatwe do sprawdzenia na stronach UPRP) Inna firma sprzedaje MEBLE Flexa. Firma ta ma sklepy w Toruniu i Warszawie. W tej chwili ktoś te wpisy Bogu ducha winnej firmy sprzedającej MEBLE zmienia, podając dane kontaktowe do firmy sprzedającej materiały ścierne z Końskich (!), w tym stronę internetową. W ten sposób jedna i druga firma za chwilę będzie mieć za chwilę problem ze swoją widocznością na mapach, a ten, kto to zmienia może być uznany przez systemy Google jako spamer, co może się skończyć nawet zawieszeniem jego konta, a Wam, zanim komuś doradzicie rozwiązania prawne proponuję się trochę douczyć.

@Grzegorz P

Odetchinij, nic nie rób na mapach, zadbaj o swoją wizytówkę i pozycjonowanie własnej firmy na taką frazę. Wtedy też będziesz wysoko, obok firm które również mają prawo używać tej nazwy. Przeczytaj potwierdzenie rejestracji z Urzędu Patentowego jako masz tam zakres ochrony. Jak widzisz wiele firm może używać ZGODNIE Z PRAWEM nazwy Flexa na terenie Polski nie naruszając Twoich praw.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Tak, klasyfikacja ma znaczenia.

@Jacek N Kozioł czy naprawdę myślisz że my sprawdzamy wraz z @Jacek Żak F klasyfikacje patentów? Forumowicz napisał że ma prawa do znaku, to mu odpisaliśmy.

Jeżeli byśmy obsługiwali klienta odpłatnie świadcząc usługi konsultingowe, wówczas napewno zarówno ja jak i @Jacek Żak F byśmy to sprawdzali na wszelkie możliwe sposoby, natomiast jak dobrze @Jacek N Kozioł wiesz, to jest wolontariat. Nie mów że wcześniej to sprawdziłeś bo nie uwierzę Emotikon: Język. Zakładałem że @Grzegorz P ma pełne prawa do nazwy, bo tak wynikało z jego wypowiedzi, niemniej jednak fajnie @Jacek N Kozioł że to sprawdziłeś, w związku z tym zwracam honor - strażniku prawdy ty Emotikon: Język

W tej sytuacji przyznaje Ci racje.

Natomiast @Grzegorz P nie ma prawa do tej wizytówki.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭
RafalDziurowicz do Jacek N Kozioł podchodź z rezerwą on etyki google broni jak niepodległości. Ten gość ma wielką wiedzę ale często przesadza. Mam z nim kontakt na bardzo wielu forach i jego determinacja jest godna podziwu. Czy użyteczna praktycznie zostawiam to twojemu osądowi.

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek Żak F o temperamencie i zawziętosci @Jacek N Kozioł nie musisz mi mowić, niejednokrotnie miałem okazje się o tym przekonać, niepodważalna jest jego olbrzymia wiedza o Google Maps i Google Moja Firma, tak, czasem przesadza, ale biorąc pod uwagę tak długi okres na forach gdzie spotykamy rożnych ludzi, to w ogole mu się nie dziwie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Do kolegi Grzegorz P jeśli masz stronę flexa.pl to należy ci się adres plus.google.com/flexapl i nazwa flexa ale bym nazwał inaczej  flexa-twoja branża-twoja branża-twoja branża