Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usuwanie starej strony mojej firmy w Google+, do której nie mam dostęp

Nowicjusz ✭

Witam. Firma, w której pracuję ma dwa profile na Google+. Do jednego z nich mam dostęp i jest to strona aktualna, którą będę w najbliższej przyszłości rozwijać, natomiast drugi został założony prawdopodobnie przez poprzedniego pracownika lub agencję reklamową, z którą niegdyś współpracowaliśmy. Dane do logowania są w tym momencie nie do odzyskania. Chciałbym, żeby ten nieaktualny profil zniknął z sieci. Pytanie brzmi: jak to w tej sytuacji zrobić? Gdyby potrzebne były dodatkowe informacje, proszę tylko o sygnał, a niezwłocznie uzupełnię co trzeba. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Usuwanie starej strony mojej firmy w Google+, do której nie mam

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Proszę podaj linki do obu profili. Zobaczymy jakiego rodzaju strony to są. W zależności od rodzaju są różne metody postępowania.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Hej, nie ma problemu, oto linki:

https://plus.google.com/117298793608806936506 - do tej strony mam dostęp
https://plus.google.com/100789012980468613202 - ta strona jest nieaktualna i do niej nie mam dostępu

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Wygląda na to, że ta nieaktualna strona ma niedokończony proces weryfikacji.
Moim zdaniem - jeśli masz dwie odrębne siedziby i w Krakowie, i w Skale to możesz
mieć dwa wpisy na mapach. Do każdego wpisu będziesz mieć odrębną stronę Google+,
Do jednej z nich możesz podać tylko podstawowe informacje i np. dodać tylko jednego posta
z linkiem, że podstawowa strona Google+ Twojej firmy jest gdzie indziej.
To dobrze wpłynie na pozycjonowanie Twojej strony www.
Być może w procesie zakładania konta w Sakle będzie się dało przejąć zarządzanie tą "nieaktualną" wizytówką.
Jeśli się nie uda to wykorzystaj niżej opisaną drogę kontaktu z pracownikami pomocy Google.
Jeśli jesteś zdecydowany stronę usunąć to zaloguj się do Google Moja Firma do zarządzania obecną wizytówką,
kliknij główne menu (po prawej, u góry). W menu masz przycisk Pomoc, kliknij go.
Wtedy po lewej wyskoczy Ci okienko na dole którego masz dostępne metody kontaktu
z pomocą Google Moja Firma. Wypełnij formularz i najlepiej poproś o telefon (w dni robocze 8-17) .
Jestem pewien, że można całą sytuację wyjaśnić. Choć pewnie chwilę to zajmie.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Dzięki za porady, choć rzecz niestety nie jest taka prosta.

Pierwsza sprawa - siedziba w Skale jest już nieaktualna, więc nie chciałbym trzymać informacji o niej w sieci (wiadomo, zawsze znajdą się jakieś pozostałości, ale akurat Google+ jest dość dużą pozostałością). Gdyby biuro w Skale wciąż funkcjonowało, to wypróbowanie działania na dwóch wizytówkach faktycznie wygląda mi na dobry pomysł, no ale nici z tego, bo biura już tam nie ma. Tym samym odpada niestety opcja "przejęcia" nieaktualnego profilu.

Druga sprawa - do Google już dzwoniłem (tzn. właściwie Google zadzwoniło do mnie). Pani powiedziała mi, że nie może nic zdziałać, bo nie ma u siebie w systemie możliwości usunięcia takiego nieaktualnego profilu. Poleciła mi, bym zapytał się na forum, co też właśnie czynię. W każdym razie telefonicznie niestety nic nie udało się wskórać. Mogę spróbować jeszcze raz, ale nie sądzę, by to wynikało z pomyłki czy tym bardziej lenistwa pani, z którą rozmawiałem, bo dla niej osobiście rzecz była ewidentnie nie do przeskoczenia.

Niemniej dzięki za chęci! Temat zostawiam jednak otwarty, bo, jak by nie było, cały czas jestem w punkcie wyjścia Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Jest to trochę dziwne bo fakt, że jest to strona bez lokalizacji na mapie ale jednak zweryfikowana.
Jeśli tak sprawa wygląda to proponuję zrobić tak:
1. Usuń informację o adresie w Skale ze swojej strony internetowej.
2. Wejdź na tą stronę Google+ na komputerze w nowym wyglądzie Google+, będąc zalogowany jako firma/strona "z Krakowa".
3. Obok "O mnie" masz 3 kropeczki - kliknij je, wybierz Zgłoś nadużycie -> Profil Tego użytkownika -> Podszywanie się pod kogoś innego -> Ja
i dalej zgodnie z dalszymi instrukcjami i jeśli trzeba - dokładnie napisz o co chodzi.

Pozdrawiam,
Jacek